Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

"Ти кажеш, не було голодомору?"

85 років тому по Україні гуляла смерть. Смерть без війни, без  стихійного лиха. Це був навмисно створений Москвою Голодомор в Україні з метою зламати українську націю, фізично знищивши українське селянство, забравши в них брутальною силою всі харчі. Мільйони селян померли з голоду. Це був справжній Геноцид! Понад чотири мільйони загиблих і мільйони не народжених українців – цими цифрами нині оперують науковці, дослідивши архівні матеріали й проаналізувавши сотні тисяч свідчень.  Історія не знає іншого злочину такого характеру і такого масштабу. Історики прийшли до висновку, що в перші місяці 1933 року в Україні 25 тис. людей помирало від голоду кожного дня. 1 тис. помирало кожної години… В 1941 навчальному році не було першого класу.

Впродовж десятиліть Голодомор 1932-1933 років був оточений тотальною змовою мовчання: мільйонів смертей ніби і не було. Тепер, в незалежній Україні, говоримо правду про жахливу трагедію українського народу, усвідомлюємо наслідки комуністичного режиму.

В Богуславецькому НВК ім. М. Максимовича 20 листопада заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії Т.М. Москаленко провела відеолекторій «Ти кажеш, не було голодомору?» для учнів 5-11 класів. Рекомендуємо педагогам району використати новий фільм української діаспори в США «When we starve» («Коли ми голодуємо»)

https://vimeo.com/289014306/a7aac466cd.« повернутися до списку новин