Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Плідно працюємо і щиро ділимося здобутками

  14 листопада 2018 року на методичні гостини,  на Золотоніщину,  завітали вчителі зарубіжної літератури Черкаського району разом із методистом районного методичного кабінету Черкаського районного відділу освіти Кучеренко Іриною Петрівною.  Попередньо домовилися з  колегами із сусіднього району, що формат спілкування буде відбуватися  в рамках колективної форми роботи, яка отримала назву в педагогіці «методично- педагогічні мости». Дата проведення співпала з тим, що 13 листопада відзначався Всесвітній день доброти.  Ось чому на творчій зустрічі з учителем-методистом зарубіжної літератури вищої кваліфікаційної категорії Скориківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ларисою Гнатівною Коломієць говорили про навчання і виховання на основі морально-етичних цінностей. Лариса Гнатівна зазначила, що «єдиною справжньою ознакою успіху є можливість займатися в житті тим, що приносить щастя. Важливо робити добро, навіть коли здавалося б немає надії одержати віддачу. Нічого в житті не зникає безслідно». Емоційне сприйняття матеріалу довершила пісня під гітару , яку співали разом із Л. Г. Коломієць усі учасники заходу. Лариса Гнатівна стала вчителем, на якого завжди очікують діти, бо в ній поєдналось все: дивовижна ерудиція, творче натхненність, душевна теплота, велика працездатність і відповідальність. Усе в її опорному в районі кабінеті зарубіжної літератури  працює на роботу і спілкування з книгою та мистецтвом.

         Ідею  діалогу про інноваційні підходи на уроках зарубіжної літератури та позаурочній діяльності продовжив методист РМК Золотоніського районного відділу освіти Андрій Юрійович Логінов. У культурологічному пошуку та аналізі художнього твору  слід надавати перевагу цінності кожного твору і вимовленому слову.  Ніколи не міліє джерело наснаги і творчості у таких інноваційних формах роботи учителів зарубіжної літератури нашого району як мистецька вітальня пам’яті О М. Вертинського у Подільському НВК, Золотоніський районний самодіяльний об’єднаний театр обдарованої учнівської молоді із театральним здібностями, Школа позитивної рефлексії, співпраця із Навчально-науковим інститутом іноземних мов Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького.

         Зразковий фольклорний колектив «Світлячок» Скориківської школи та керівник Валентина Миколаївна Пономаренко у своїй програмі відтворили цілий пласт народної уяви та колективної свідомості про добро і  щастя. Діти внесли позивний заряд емоцій, по-своєму створили інтерпретацію  творів народної творчості.

         До діалогу про створення освітнього простору на уроках зарубіжної літератури, шкільному кабінеті  відповідно до вимог Нової української школи говорили директор Скориківської школи І-ІІІ ступенів Тетяна Леонідівна Скорик, заступник голови Золотоніської районної ради Тетяна Іванівна Гончаренко,  методисти Андрій Юрійович Логінов та Ірина Петрівна Кучеренко, учасники міжрайонного заходу.

         Теплоти та душевності під час перебування У Скориківській школі надавали поетичні привітання від учнів  та квартету »Лілея» педагогічних працівників цього закладу освіти.

         Про усвідомлення свого місця на землі та сучасному світі розмірковували учасники разом із заслуженою вчителькою України, директором літературного музею М. Максимовича, що у Богуславецькому НВК, Тетяною Миколаївною Москаленко. Життя і діяльність Максимовича – яскравий приклад патріотизму, любові до рідного краю, науки.

         Отже,спілкування із вчителями Черкаського району носило як практичний так із ознайомчий характер, обмін досвідом і думками із певних питань методики викладання, вимог до   сучасного уроку зарубіжної літератури.

         Модератори заходу висловлюють подяку усім учасникам заходу, педагогічним і учнівським колективам Скориківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Богуславецького НВК ім.М.Максимовича, методистам РМК Золотоніського та Черкаського районів та їхнім відділам освіти за підтримку.

                  До нових зустрічей у Черкаському районі!

          

 « повернутися до списку новин