Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Семінар-практикум вчителів предмета "Захист Вітчизни"

Виховання патріотичних почуттів у молоді в розрізі подій сьогодення набуває дедалі більшої актуальності. Важливо у стінах школи сформувати готовність до виконання конституційного обов’язку та удосконалення життєво необхідних умінь та навичок кожної молодої людини. З цією метою 28 березня 2019 року на базі Гельмязівської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся інтегрований семінар учителів предмету «Захист Вітчизни» на тему: «Формування вмінь та навичок військової, фізичної підготовки як необхідний чинник військово-патріотичного виховання молоді та можливості використання їх для захисту Вітчизни».

Під час теоретичної частини розглядались такі актуальні питання :

1. Військова та фізична підготовка як необхідний чинник військово- патріотичного виховання. Презентація (Міц О.О.,учитель Захисту Вітчизни).

2. Про проведення уроків мужності в навчальних закладах. (Курятник В.О., учитель Захисту Вітчизни Пальмірської  ЗОШ І-ІІІ ступенів.).

Ще вчора учителі курсу «Захист Вітчизни» розповідали учням про патріотизм та звитягу, показуючи ще радянські макети різної військової техніки чи зброї. Але зараз, у неспокійний для України час, змінилася політика цього предмету. Тепер вчителям важливо не просто показати, як «теоретично» потрібно вміти захищати Батьківщину, а навчити базових практичних навичок. Тому  виділено фінансування на облаштування у школі сучасного класу з предмета «Захист Вітчизни», в якому встановлено електронний (лазерний) тренажер для навчання прийомам та правилам стрільби зі стрілецької зброї. Комплекс має ряд переваг, найперше, це безпека та економія на патронах: кожен учень може відпрацьовувати вправи, виконуючи тисячі пострілів. А ще зброя з лазером має такий самий вигляд, як справжня: немає ніяких дротів, кабелів, нічого не заважає і не чіпляється за одяг. Завдяки тренажеру учень здобуває практичні навички прицільної стрільби, а вчитель має можливість контролювати та корегувати хід навчання. Навчальний тир створений з урахуванням балістики кулі та погодних умов, – підкреслив Олесандр Олександрович Міц.

Після демонстрації та презентації комплексу, кожен мав змогу спробувати, як працює комплекс.

Методист відділу освіти Гавриш З.І. ознайомила колег з методичними рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах та наголосила, що головним результатом виховних зусиль має стати готовність молодої людини до військово-патріотичної діяльності. На завершення учасники семінару обмінялися враженнями, обговорили проблеми та досягнення організації заходів з військово-патріотичного виховання та цивільного захисту у своїх навчальних закладах.

 « повернутися до списку новин