Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Вісті з всеукраїнського форуму

        Дані соціологічних досліджень свідчать про те, що кожен третій випускник школи обирає майбутню професію без урахування власних здібностей, і лише третина школярів цікавиться своїм професійним майбутнім. Проблема полягає в тому, що діти не знають різноманіття професій та обирають подальшу освіту та професію, керуючись стереотипами, а не реальними фактами. А потім, як наслідок, 2/3 випускників вишів працюють не за спеціальністю.

       Чому так відбувається? Чому з наявних на ринку праці більш як 50 тис. професій школярі знають лише 50-70? Як допомогти учням зробити свідомий вибір майбутньої професії? Які професії є затребуваними сьогодні, а які будуть актуальними через 10-15 років?

       Такі питання, а також про навички ХХІ століття, роль школи, класного керівника, громадських організацій та батьків були на порядку денному Всеукраїнського форуму «Кар’єра зі школи: вибір і планування», який працював 29-30 листопада 2018 року у м. Чернігів. Важливо, що серед партнерів форуму – Інститут модернізації змісту освіти.

       На сьогодні в Україні не існує комплексних дидактичних матеріалів для професійного самовизначення учнівської молоді, тому педагогам та психологам здебільшого доводиться опиратися на застарілі профорієнтаційні методики і власноруч шукати інформацію про професійні сфери та кар’єру в них.

      Для вирішення цих проблем в Україні діє Всеукраїнський проект «Карта професій» - унікальний освітній проект Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в рамках платформи Career Hab. З лютого 2018 року проектом започатковано першу в Україні спільноту шкіл «Кар’єра мрії», яка об’єднала більш, ніж 100 навчальних закладів з усієї країни, щоб проводити бесіди про кар’єру з учнями та спільно сприяти професійному самовизначенню учнів. До спільноти шкіл долучилися педагоги та учні Богуславецького НВК ім. М. Максимовича. Спочатку провели пілотні заняття, переконалися у важливості такого методичного ресурсу, тому у цьому навчальному році програма занять «Бесіди про кар’єру» для учнів 5-10 класів стали складовою річного плану роботи закладу.

        В основі дидактичних матеріалів проекту «Карта професій» - інтерактивні методи навчання: мозковий штурм, робота в групах, рольова гра, аналіз історій та ситуацій, а також методики самопізнання та рефлексії. Проект допомагає школярам пізнати світ професій, дізнатися про свої сильні сторони в різних сферах, запланувати майбутній кар’єрний шлях.

      Учасницею Всеукраїнського форуму «Кар’єра зі школи: вибір і планування» була заступник директора з навчально-виховної роботи Богуславецького НВК ім. М. Максимовича Т.М. Москаленко. Тетяна Миколаївна була запрошена до дискусії за участі вчителів спільноти шкіл «Досвід проведення занять з кар’єрного планування». Відмітила перспективність та соціальність проекту, підкреслила вплив на вмотивованість учнів, ціннісний і компетентністний підхід.« повернутися до списку новин