Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Семінар-практикум вчителів трудового навчання та технологій

 

22 вересня 2021 року на базі центру  професійного розвитку педагогічних працівників виконавчого комітету Новодмитрівської сільської ради відбувся семінар-практикум вчителів трудового навчання на тему: «Новітні підходи в професійній діяльності учителя технологічної галузі» за участю консультанта центру Зінаїди Гавриш.

Під час заходу вчителі обговорили актуальні питання та сучасні вимоги при викладанні предметів технологічної галузі: календарно-тематичне планування; які записи мають бути в учнівському зошиті; оцінювання на кожному уроці та оцінювання виконаного об’єкту праці; типи уроків під час організації освітнього процесу  з трудового навчання; орієнтовні рівні якості освітнього процесу для самооцінювання  вчителя; застосування моніторингу для систематичного відстеження та коригування результатів кожного здобувача освіти.

Учителі трудового навчання обмінялися досвідом  роботи щодо проведення проектної діяльності учнів 5-9 класів та 10-11 класів. Обговорили проблеми, які виникають в учнів та учителів під час організації та проведенні районної предметної олімпіади.

Під час методичного заходу були розглянуті можливості використання інформаційно-комп’ютерних технологій на уроках трудового навчання, інтернет-ресурсів, онлайн-сервісів для спільної роботи: Linoit.com, Padlet – віртуальні дошки, на яких можна створювати завдання та працювати над його виконанням спільно з учнями; Canva — платформа графічного дизайну, яка дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент.

В ході засідання Зінаїда Гавриш звернула увагу на основні напрямки планування траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників. Учителю необхідно знати свої сильні і слабкі сторони, постійно формувати в собі внутрішній стрижень особистісного зростання, що є неодмінною умовою досягнення професіоналізму.

Такі методичні заходи сприяють покращенню фахової компетентності педагогічних кадрів, взаємному збагаченню членів професійної спільноти педагогічними знахідками, забезпечують підтримку серед педагогів духу творчості, прагнення до пошуку та саморозвитку. Адже щоб вирішувати всі проблеми, необхідно самому досконало володіти тим матеріалом, який ми викладаємо. Саме тому вчитель не повинен стояти на місці, а має весь час вдосконалюватись.

Семінар пройшов у дружній, творчій атмосфері.

Сподіваємось почута інформація буде корисною в подальшій педагогічній діяльності колег!

 

 

 « повернутися до списку новин