Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Міжнародний семінар для вчителів історії

        30-31 серпня 2018 р. у Дніпрі відбувся перший етап Міжнародного семінару для вчителів історії «Голокост від куль на окупованих територіях Радянського Союзу», організованого Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та французьким дослідницьким та освітнім центром Яхад ін Унум. Останній протягом вже понад десятиліття працює над дослідженням трагедії євреїв на теренах Східної Європи та передусім Радянського Союзу. Розшукуючи очевидців масових розстрілів співробітники Яхад-ін Унум намагаються відновити реальну картину геноциду східноєвропейських євреїв, що для багатьох людей у світі продовжує бути малознаним аспектом історії.

        Учасницею Міжнародного семінару стала вчитель історії Богуславецького НВК ім. М. Максимовича Тетяна Москаленко. Протягом семінару предметом детального розгляду стали етапи масового убивства євреїв України нацистами, проведено кілька практичних занять з виїздом на місця розстрілів у Дніпрі; відвіданням експозиції Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні».  

        Суспільна місія Яхад-ін Унум, містить у собі три основні складові: Досліджувати.  Навчати.  Впроваджувати.  

        Під час дискусій було обговорено мотивації поведінки місцевого неєврейського населення в умовах тотального винищення євреїв. Чим керувалися рятівники євреїв? Які фактори сприяли порятунку людей у часі нацистського геноциду? Чому цей аспект історії Голокосту тривалий час залишався поза увагою суспільства та дослідників?  

        Значний інтерес в учасників семінару викликала презентація, присвячена дослідженню малознаних геноцидів ХХ ст. – ромів під час Другої світової війни, майя – під час громадянської війни у Гватемалі та сучасної трагедії єзидів – релігійної групи, що проживає на території Близького Сходу та Кавказу та є об’єктом дискримінації, переслідування та насилля з боку релігійних фундаменталістів терористичної ІДІЛ.« повернутися до списку новин