Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Семінар-практикум учителів фізики

"Існує тільки те, що можна виміряти". Ці слова відомого німецького фізика-теоретика Макса Планка, найбільшим досягненням якого вважається теорія випромінювання абсолютно чорного тіла, що стала відправною точкою для побудови квантової механіки, лауреата Нобелівської премії з фізики, не втратили своєї актуальності. Фізика – наука експериментальна. І тому особлива увага в методиці викладання приділяється саме експерименту.

Сьогодні учителі можуть придбати будь-який прилад, який допоможе продемонструвати певне явище, проілюструвати закон, виконати лабораторну роботу. Але вартісь такого устаткування досить велика.

Можна спробувати виготовити демонстраційну установку власноруч. Іноді таке устаткування є більш ефективним ніж заводське. Саме виготовленню приладів для демонстрації фізичних процесів та явищ був присвячений семінар учителів фізики Золотоніського району, який відбувся 18 лютого 2019 року у Крупському навчально-виховному комплексі.

Олександр Миколайович Дробний, учитель фізики і математики, спеціаліст вищої категорії, представив присутнім майстер-клас з виготовлення приладів для демонстрації фізичних явищ з оптики та електрики. Саморобна шайба Гартля, прилад для демонстрації інтерференції та дифракції світла, термопара та фотоелемент зацікавили присутніх.

Учні Олександра Миколайовича активно допомагають своєму учителю у виготовленні таких приладів. А восьмикласник Віталій Синільник написав наукову роботу в МАН, присвячену дослідженню спектрів енергозберігаючих ламп.

Учасники семінару вдячні дирекції Крупського НВК та особисто Олександру Миколайовичу Дробному за теплу зустріч та змістовний семінар.« повернутися до списку новин