Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Онлайн-нарада з директорами ЗЗСО району

   25 травня  2020 року відділом освіти Золотоніської РДА було проведено онлайн-нараду з керівниками закладів загальної середньої та дошкільної освіти району.   

      Начальник відділу освіти В.В.Денисенко, головний спеціаліст В.О.Хилько,   провідний спеціаліст Л.М.Марусіна, інженер з охорони праці Гончар В.В., завідувач   РМК Т.О.Лисак, методисти В.Б.Ілляшенко, О.П.Вощук, В.М.Щепак,    Л.О.Олексієнко, В.П.Олексієнко,     Л.Я.Литвиненко, З.І. Гавриш, А.Ю. Логінов обговорили з керівниками закладів освіти питання відновлення діяльності закладів дошкільної освіти та організованого закінчення навчального року. Під час наради були розглянуті такі питання:

- «Про особливості завершення 2019-2020 навчального року та проведення державної підсумкової атестації осіб, які здобувають повну загальну середню освіту» та «Про Постанову КМУ від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів». Разом пропрацювали питання, зокрема щодо:

 • підсумкового оцінювання навчальних досягнень учнів;
 • завершення оформлення шкільної документації, зокрема класних журналів;
 • переведення учнів закладу загальної середньої освіти до наступного класу та випуску 9 класів;
 •  календарно-тематичного планування на 2020-2021 навчальний рік, суттєвого збільшення навчального часу на узагальнення та закріплення навчального матеріалу за попередній рік;
 • проведення державної підсумкової атестації здобувачів повної загальної середньої освіти у формі ЗНО з дотриманням чіткого регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки;
 • про продовження карантину до 22.06.2020 року та забезпечення освітнього процесу  дистанційно;
 • про проведення підготовчої роботи щодо виходу закладів дошкільної освіти (в т. ч. в підрозділах НВК) з карантину та відповідно до рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21.05.2020 протокол № 26 (додається), протоколу № 24 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Золотоніської райдержадміністрації від 22 травня 2020 року (додається) та листа Управління освіти і науки від 21.05.2020 № 02/11-03/1122 «Про вихід закладів дошкільної освіти з карантину» (додається).   Повернутися до закладів дошкільної освіти можливо, лише завчасно підготувавшись. Тому було наголошено, що до дитсадків не впускатимуть дітей та працівників із температурою вище 37,2 0С, приміщення необхідно дезінфікувати та провітрювати, а з дітьми варто проводити більше часу на свіжому повітрі. Про це йдеться у тимчасових рекомендаціях щодо організації роботи дитячих садків на період карантину через COVID-19.
 • При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. Протягом дня, щонайменше раз на 4 години, працівники повинні вимірювати температуру дітям. Дітей, у яких температура тіла вища за 37,2 0С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медпрацівника і батьків.

  На вході до дитячого садка має бути облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук. Заклади можуть скористатись постерами, які розробило МОН.

  У період карантину в дитячих садках буде заборонено, зокрема:

 • використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки та килими з довгим ворсом;
 • перебувати в приміщенні у вуличному взутті;
 • проводити заходи за участю дітей більше, ніж з однієї групи;
 • проводити батьківські збори, крім тих, що проводять дистанційно.
 • На час адаптивного карантину МОЗ рекомендує:

 • проводити додаткові заняття щодо профілактики вірусних захворювань для дітей;
 • надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі;
 • створити максимальну дистанцію в групі та під час харчування;
 • обмежити заняття, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентаря;
 • розробити графік прогулянок таким чином, щоб не допустити змішування групЗаклади дошкільної освіти повинні забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, проводити дезінфекцію поверхонь щонайменше раз на 2 години, вологе прибирання 2 рази на день, а також провітрювати приміщення протягом дня.
 • З відкриттям дитячих садків працівники дошкільних закладів мають приділяти особливу увагу дезінфекції рук та мити їх із милом або обробляти спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на 2 години. Всі працівники повинні носити маски або респіратори протягом робочого дня.

   

- обговорювали нормативні документи щодо закінчення 2019/2020 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів та запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів;

-  про переведення вчителів-пенсіонерів на строкові трудові договори;

-  про захист прав дітей із сімей внутрішньо  переміщених осіб та дітей, які потрапили в складні життєві обставини, у форматі дистанційного навчання та в період літніх канікул;

- про проведення в закладах освіти інструктажів з дотримання учнями/вихованцями  правил БЖД під час літніх канікул;

-  про порядок здачі підручників учнями ЗЗСО та порядок взаємообміну  підручниками між закладами освіти;

-  про проведення свята Останнього дзвоника в режимі онлайн;

-  про профілактику булінгу в закладах освіти.

В ході наради начальник відділу освіти,  спеціалісти та методисти  відповіли на запитання керівників  закладів освіти, подякували  керівникам та всім учасникам освітнього процесу за плідну співпрацю, побажали  міцного здоров’я та гарного літнього відпочинку, а випускникам – успішного проходження ЗНО-2020 та здійснення їхніх мрій і задумів.

 

 

 « повернутися до списку новин