Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Робота класного керівника з дітьми та батьками із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах

20 лютого 2018 року на базі Дмитрівського НВк відбувся семінар – нарада керівників шкільних методичних об’єднань класних керівників. Тема семінару була досить важлива – робота класного керівника з дітьми, сім’ї яких потрапили у складі життєві обставини.

Відомо, що найчастіше дитину бачать, окрім батьків, працівники навчальних закладів. А якщо батьки не достатньо уваги приділяють своїм дітям, то вихователі, класоводи, класні керівники, керівники гуртків мають звертати особливу увагу на ознаки, що вказують на ймовірність виникнення ризиків для життя, здоров'я та розвитку дитини. Окрім приділеної уваги, педагог забезпечує дитині психологічну підтримку, створює сприятливі мікросередовище і соціально-психологічний клімат у класі, групі. Сприяє розвитку навичок спілкування, допомагає дитині вирішувати проблеми, що виникають у спілкуванні з товаришами, педагогами, батьками. Надає допомогу у навчальній діяльності, з'ясовує причини низької успішності, забезпечує їх усунення.

Колектив Дмитрівського НВК поділився досвідом роботи з означеного питання, запропонував свої напрацювання у цьому напрямку та представив ті прийоми роботи з учнями та батьками, які, на їхню, думку найбільш результативні: - тренінги для батьків, «арт-терапія», «одна хвилина на самотність», створення колажу бажань, створення соціальних відеороликів.

                Учасники семінару обговорили законодавчу базу та алгоритм співпраці різних служб у роботі з сім’ями СЖО,  окреслили основні аспекти роботи класного керівника з дітьми та батьками із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

 « повернутися до списку новин