Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ В УКРАЇНІ: ПІДСУМКИ ПІЛОТУВАННЯ

 

18.12.2020 3

18 грудня п.р. Державна служба якості освіти України спільно з Українським центром оцінювання якості освіти провели вебінар, присвячений питанням сертифікації педагогічних працівників 2019 та 2020 років.

Іван Юрійчук, директор департаменту акредитації та моніторингу Служби, окреслив головні аспекти проведення другого та третього етапів сертифікації - самооцінювання власної педагогічної майстерності учасниками сертифікації і проведення вивчення їх практичного досвіду роботи, за організацію яких відповідала Державна служба якості освіти України.

Зокрема, звернув увагу учасників заходу на зміни, які були внесені через поширення коронавірусної інфекції, оскільки вони стосувалися організації саме третього етапу. Відтак було змінено методику та інструментарій експертного оцінювання професійних компетентностей вчителів початкових класів в частині відвідування уроків.

Основними методами збирання інформації стали:

- анкетування директора та заступника директора школи, а також керівника методичного об’єднання, до якого входить учасник сертифікації;

- інтерв’ю з учасником сертифікації за орієнтовним переліком питань, розробленим Службою;

- аналіз і розв’язування учасником сертифікації педагогічних ситуацій (кейс-завдання).

Іван Юрійчук також окреслив виклики та завдання, які з’явилися у ході реалізації проєкту сертифікації педагогічних працівників.

В 2021 році участь у сертифікації вчителів початкових класів зможуть взяти 2000 педагогів. Основний період реєстрації триватиме з 18 по 27 січня, додатковий – 28 по 21 січня 2021 року. Перший етап - незалежне тестування - відбудеться 27 лютого 2021 року.

Нагадаємо, що в Україні триває пілотування проєкту сертифікації педагогічних працівників, метою якої є виявлення та заохочення вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

 

Результати проведення сертифікації вчителів у 2020 році.

Результати проведення сертифікації вчителів у 2019 році.

Звіт про проведення незалежного тестування фахових знань і умінь учителів початкових класів під час сертифікації педагогічних працівників у 2020 році.

Відеозапис вебінару« повернутися до списку новин