Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

35-річниця Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2021 року  виповнюється 35 років з дня трагедії на Чорнобильській АЕС.  8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.

Українці повинні завжди пам'ятати про жертви, які довелося понести внаслідок аварії на Чорнобильській атомній станції і робити все можливе, щоб історія ніколи не повторилася знову. Ця аварія  призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на “до” та “після”, залишивши по собі глибокий відбиток у пам'яті.

Чорнобильська трагедія  торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше - трагедія забрала та покалічила людські невинні життя. Водночас Чорнобильська катастрофа також показала, наскільки великою може бути людська самопожертва. Кожен із нас має вшанувати цей безстрашний вчинок та прояв мужності ліквідаторів аварії. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії.

Гавриш Ольга Миколаївна, учителька фізики та математики Дмитрівського НВК, разом зі своїм учнями теж вшанували подвиг чорнобильців, які не шкодуючи свого життя і здоров’я стали на захист людства.

Матеріали заходу, проведеного у Дмитрівському НВК

 « повернутися до списку новин