Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Майстер-клас вчителя української мови Фатіф С.М.

Викладання рідної мови – це майстерність творення

людської душі, бо воно є найніжнішим, найтоншим

діткненням до серця дитини

В. Сухомлинський

Майстер-клас учителя української мови та літератури Фатіф Світлани Миколаївни був проведений для учнів 8 класу Дмитрівського НВК. Тема - «Творча світлиця». Есе на морально-етичну тему.

На першому ж етапі уроку учитель подала відомості з теорії літератури: що таке есе?  Новий вид роботи – написання  есе вимагає від авторів критично мислити,  розвивати мовленнєві компетенцій як на уроках української мови, так і під час роботи над художніми текстами. Восьмикласників зацікавило те, що це вільна композиційна побудова, вживання припущень, фразеологізмів та й спонукання до роздумів на певну тему.

Ключовим словом уроку розвитку мовлення було обрано слово –ЩАСТЯ. Майстерність учителя допомогла учням  дослідити це слово у різних розділах мовознавства, виконуючи види завдань: «Лексичне сито» - лексикологія, «Творче моделювання» - синтаксис, «П’ятий зайвий»- морфологія і т. д.  Діти складали асоціативне гроно ЩАСТЯ з елементів музики, кольору, квітів; створили іменну скриньку.

Дмитрівський НВК уже тривалий час працює за профільним рівнем (напрям: українська філологія), 8 клас – за програмою поглибленого вивчення української мови. Фатіф С.М. має звання «старший учитель», є переможцем районного етапу конкурсу «Учитель року».

Гості семінару мали можливість поспілкуватися із директором навчального закладу Чмих Валентиною Іванівною та її заступником Лелекою Світланою Миколаївною.

 « повернутися до списку новин