Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Школа передового педагогічного досвіду вчителів географії

 

В умовах динамічних суспільних змін, швидкого зростання обсягів інформації педагогам важливо розширювати та поглиблювати свої знання. Саме це забезпечує удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному просторі.

Відповідно до плану  роботи методичного кабінету відділу освіти Золотоніської РДА  16 жовтня  2019 року на базі  Піщанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося засідання районної школи передового педагогічного досвіду учителів географії з проблеми: «Впровадження STEM-освіти на уроках географії».

Шандра М.В., учитель географії, вищої категорії «вчитель-методист» наголосила, що одним із актуальних завдань сучасної школи є пошук оптимальних шляхів зацікавлення учнів навчанням, спонукання до творчості, виховання школяра як життєво й соціально компетентної особистості, здатної застосовувати здобуті знання. Для учителів географії району Марина Володимирівна організувала екскурсію. Агрофірма «Маяк» - це втілення новітніх технологій в сучасне сільське господарство. Це модернізований та автоматизований процес доїння, раціональний процес годівлі та комфортні умови утримання корів та телят. Все це агрофірма «Маяк» радо показує своїм відвідувачам.

Саме реалізація нових освітніх технологій та вміле використання їх можливостей в освітній діяльності вчителя допомагає досягти результатів щодо впровадження сучасних методів та прийомів.

Учителька проаналізувала основні аспекти застосування STEM-освіти в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти. Розкрила головні особливості та суть STEM-освіти,  головні вимоги, що ставляться перед вчителем географії для успішного використання STEM-освіти на уроках. Назвала найбільш популярні онлайн-середовища для формування практичних знань, умінь, навиків на уроках географії із застосуванням STEM-методик. Обґрунтувала доцільність використання STEM-методик на уроках географії та надала пропозиції подальшого упровадження стандартів STEM-освіти у навчальні шкільні програми для різних вікових категорій.

Марина Володимирівна провела із присутніми вчителями майстер-тест, навчила практично створювати дидактичні матеріали, зацікавивши інформаційно-комунікативними технологіями. Практичне заняття було корисним і повчальним для педагогів, оскільки вони поглибили свої вміння орієнтуватися в комп’ютерному середовищі, дізналися про найбільш популярні освітні сервери. 

   Під керівництвом методиста РМК Гавриш З.І. учителі географії зробили висновки, що оновлення освітнього процесу відбувається завдяки поєднанню кращих традиційних надбань та інноваційних технологій, які вносять зміни у принципи, методи, форми й засоби навчання в умовах розвитку електронного середовища.« повернутися до списку новин