Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Незабутня зустріч у Скориківській школі

Нещодавно Скориківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів приймала незвичайну гостю –  черкаську письменницю, члена  обласної організації Національної Спілки письменників України Ольгу Іванівну Месеврю.

Школа дружно і старанно готувалася до цієї зустрічі. Учителі заздалегідь ознайомили учнів з деякими збірками Ольги Іванівни, обговорили її твори.

І ось настала довгождана мить. На порозі школи гостю радо вітають методист районного  відділу освіти Лідія Олексієнко, за сумісництвом учитель української мови та літератури цього ж закладу,  директор школи Тетяна Скорик, жіночий вокальний ансамбль «Скориківчанка» піснею «Скориківка – дорога до неба» на слова і музику нашого художнього керівника Валентини Пономаренко.

Тепла зустріч, чудові слова пісні розчулюють Ольгу Іванівну та і нас, хто знає цю чарівну жінку, до сліз.

…Зал нетерпляче чекає гостю, стоячи вітає її. Розпочинається свято літературно-музичною композицією «Роздаю усім, кому холодно, частинки своєї душі» на поетичні рядки автора за участю учнів і працівників школи.

Зачаровано слухали учні слова поезії з уст своїх наставників: Лідії Олексієнко, Тетяни Скорик, Валентини Білогурової, Лариси Коломієць, Оксани Скрипки, Алли Скрипки, Інни Ямборської. Не поступалися у читанні лірики і учні: Ілона Матвієнко та Катя Скрипка. Завершилася прекрасна композиція сценою вірного, незрадливого кохання, яку майстерно відтворило подружжя Наталії та Олександра Пустовгарів.

Усіх порадував і розвеселив своєю новою програмою-толокою «Гуртом легко й батька бить» славнозвісний «Світлячок».

Інсценівку до оповідання Ольги Іванівни «Чому плаче дорога?» розіграли учні школи Наталія Сандига, Ілона Матвієнко, Владислав Мазко разом із вчителем української мови та літератури  Катериною Нестеровською.

Слово надали шановній гості. Завжди молода душею, «жінка-осінь» (так назвалася письменниця) і справді була, як осінь – щедра, тепла, золота. Вона розповідала щиро, цікаво про своє дитинство, сім’ю… У кожному  слові відчувався зв'язок поколінь, отой духовний місток між батьками і дітьми, що єднає родину. Увазі слухачів були представлені збірки: «Чобітьківський рай», «Соняшник у відрі», «Чому плаче дорога?», «Серпнева пастораль» та інші.

Учні з цікавістю слухали розповідь, ставили запитання, а письменниця захоплено відповідала на них. Це було живе спілкування старшого і молодшого поколінь, їх духовний зв'язок.

Ольга Іванівна зачарувала всіх своєю простотою, багатством рідної мови, глибокими знаннями минувшини…

Зустріч добігала кінця. Прозвучали ще кілька пісень, подарованих «Скориківчанкою», подарунок від господарів і Ольги Іванівни – авторські збірки для бібліотеки, фото на пам'ять.

 

 « повернутися до списку новин