Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Семінар-практикум вчителів української мови

Завдяки казці дитина пізнає світ

не лише розумом, а й серцем

В. Сухомлинський

Нещодавно у Коробівському НВК був проведений семінар-практикум учителів української та зарубіжної літератури. 14 учителів, які поєднують у своєму викладанні ці предмети, мали змогу побувати у 5 класі  на уроці «Світ казок» (урок-узагальнення вивченого матеріалу з теми «Народна і літературна казка»).

Учитель Колос Наталія Іванівна розкривала на практиці свою науково-методичну проблему «Ігрові моменти на уроках української та зарубіжної літератури».  Інтегрований урок був побудований на основі вивчених програмових творів: літературної казки  І. Франка «Фарбований Лис» та індійської народної казки «Фарбований Шакал».

П’ятикласники поринули у світ українських та світових казок за допомогою інформаційних технологій -  презентації, складаючи казкові пазли, відшукуючи цитатну доріжку, цікавлячись речами  героїв у бюро знахідок. На уроці було використано  компаративний метод у роботі над текстами казок, проведено паралель у сюжетних лініях, вдачах Лиса і Шакала.

Учні та гості вкотре переконалися, що казка – це наше дитинство, наша мрія і фантазія, мудрість народна, наука про добро, яке знищує зло.

Учасники семінару також познайомилися із досягненнями навчального закладу у роботі шкільного лісництва, учнівського самоврядування, робототехніки у класі «LEGO»; побували на виховному заході «До мови доторкнемося серцем».

В обговоренні уроку методисти РМК Логінов Андрій Юрійович та Олексієнко Лідія Олексіївна звернули увагу на питання з викладання предметів, прослідковуючи наскрізні лінії та ключові компетентності.

 Слід відзначити високий рівень організації проведення семінару в особі директора Лідії Іванівни Маленко, її заступника Близнюка Петра Йосиповича, учителів різних фахів навчального закладу. « повернутися до списку новин