Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Семінар-практикум вчителів інформатики

STEM-проект у школі - актуальна проблема української освіти. 14 грудня 2018 року у Кропивнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради Черкаської області відбувся семінар-практикум учителів інформатики. Тема семінару: “STEM-проект у школі: від ідеї до втілення”.

На порозі школи учасників семінару гостинно зустрічали заступник директора школи Пузєєва Любов Андріївна та учитель інформатики Сальніков Олексій Олександрович. Гості ознайомилися з виховною системою школи, козацькими класами, відвідали прекрасно обладнану шкільну бібліотеку (бібліотекар Дзюбан Валентина Іванівна).

У ході семінару були розглянуті питання моделювання комп’ютерних мереж в CISCO Packet Tracer. Cisco Packet Tracer - це багатофункціональна програма моделювання мереж, яка дозволяє експериментувати з поведінкою мережі і оцінювати можливі сценарії.

Програмне рішення Cisco Packet Tracer дозволяє імітувати роботу різних мережних пристроїв: маршрутизаторів, комутаторів, точок бездротового доступу, персональних комп'ютерів, мережевих принтерів, IP-телефонів і т.д. Робота з інтерактивним симулятором дає дуже правдоподібне відчуття налаштування реальної мережі, що складається з десятків або навіть сотень пристроїв. Установки, у свою чергу, залежать від характеру пристроїв: одні можна налаштувати за допомогою команд операційної системи Cisco IOS, інші - за рахунок графічного веб-інтерфейсу, треті - через командний рядок операційної системи або графічні меню.

Завдяки такій властивості Cisco Packet Tracer, як режим візуалізації, користувач може відстежити переміщення даних по мережі, поява і зміна параметрів IP-пакетів при проходженні даних через мережеві пристрої, швидкість і шляхи переміщення IP-пакетів. Аналіз подій, що відбуваються в мережі, дозволяє зрозуміти механізм її роботи і виявити несправності.

Робоче коло “STEM-проект у школі: від ідеї до втілення” дало можливість учасникам семінару поділитись думками щодо запровадження STEM-освіти не лише на уроках інформатики (програмування, роботехніка), а й під час вивчення предметів природничо-математичного циклу, літератури та мистецтва.

STEM-освіта. Як навчатися? Це проектна культура, опора на практику, перевернуте навчання, підтримка курсів в онлайн-середовищі, використання WEB 2.0

STEM-освіта. Чому навчатися? Чому навчати? Це критичне мислення, підприємництво, дослідження, робота з даними, експерименти і лабораторні з приладами, створення інтерактивних моделей, розробка власних проектів.

STEM-освіта. Чому це актуально? Це креативний напрям, компетентнісне навчання, соціалізація особистості, синтез науки і мистецтва.

Учасники семінару висловлюють щиру подяку дирекції Кропивнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сальнікову Олексію Олександровичу учителю інформатики, за чудово підготовлений та проведений семінар, що надихнув учителів інформатики району на нові звершення, дав можливість по-новому поглянути на ідеї STEM-освіти у сучасній школі.

 

 « повернутися до списку новин