Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Новий проект стартує у Богуславецькому НВК

15 лютого заступник директора з навчально-виховної роботи Богуславецького НВК ім. М.О. Максимовича Тетяна Москаленко стала учасницею Всеукраїнського форуму для шкіл «Кар'єра зі школи: вибір і планування». Цей захід вперше провели Центр «Розвиток КСВ», Career Hub та партнери проекту «Карта професій», щоб допомогти  підліткам визначитись із майбутньою професією. Партнери заходу  – Університет економіки та права "КРОК" та Інститут модернізації змісту освіти МОН України.

Дані соціологічних досліджень свідчать про те, що кожен третій випускник школи обирає майбутню професію без урахування власних здібностей, і лише третина школярів цікавиться своїм професійним майбутнім. Проблема полягає в тому, що

  • діти не знають різноманіття професій та обирають спеціальність керуючись стереотипами, а не реальними фактами;
  • випускники школи не розуміють, як будувати кар’єру;
  • діти та їх батьки обирають закордонну освіту, нехтуючи можливостями в Україні.

Ситуація є складною і викликає багато занепокоєння з боку навчальних закладів, соціально відповідального бізнесу та громадськості. Саме тому громадська організація Центр «Розвиток КСВ», партнери проекту і 100 пілотних шкіл (заявки подавали 300 шкіл України) об’єднались та підписали Меморандум задля зміни ситуації. На форумі була презентована оригінальна програма занять «Бесіди про кар'єру» для школярів 5-10 класів.

Таким чином започатковано Спільноту шкіл «Кар’єра мрії», щоб спільно сприяти професійному самовизначенню учнів, усвідомленню їхніх стремлінь і здібностей, а також допомогти їм запланувати майбутню кар’єру.

Богуславецький НВК ім. М.О. Максимовича, як учасник Всеукраїнського проекту, розпочне проводити пілотні заняття протягом лютого-травня 2018 року зі школярами 5-10 класів з використанням елементів програми занять проекту «Карта професій». Мета – допомогти школярам пізнати себе, світ професій, здобути важливі навички, сформувати життєві компетентності та розглянути кар'єрний шлях у різних професійних сферах.  

 

 « повернутися до списку новин