Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Урочистості з нагоди 50-річчя Драбівецького НВК

День народження школи
«І на сотні доріг – ти моєї душі оберіг…»

23 червня у Драбівцях після завершення грандіозної реконструкції відкрили дошкільний підрозділ навчально-виховного комплексу. В приміщенні змінилося абсолютно все – від підлоги до стелі. Воно набуло сучасного вигляду. Дві великі групові кімнати й спальні, коридорчики і кухня – світлі, чисті, затишні. Працівниці дитячого садочка – справжні майстрині декору – оздобили заклад вишуканими творчими роботами з паперу та інших підручних матеріалів.
Символічну стрічку на вході відремонтованого дитячого дошкільного закладу перерізали голова райдержадміністрації Олександр Лісовий, голова районної ради Валерій Саранча і керівник відділку Драбівці Баришівської зернової компанії Микола Грінько. Оновлення здійснено за кошти районного бюджету, частину робіт профінансовано з державного фонду реконструкції та розвитку, про що потурбувався народний депутат України Владислав Голуб, субвенцію надала Драбівецька сільська рада, матеріально підтримала розбудову й Баришівська зернова компанія. Діти щиро дякували усім дорослим, які створили для сільської малечі такі комфортні умови, і провели екскурсію своїм оновленим садочком.
З цієї приємної події й розпочалися урочистості з нагоди 50-річчя Драбівецького навчально-виховного комплексу. Господарі й гості зібралися в залі сільського центру культури. Тут панувала неймовірно щира атмосфера. Усі найкращі слова і спогади були про школу, дата народження якої – 1 березня 1968 року. Саме тоді прийняло сільських учнів новозбудоване двоповерхове приміщення, у якому й понині сіють розумне, добре, вічне. З 2002 року Драбівецький навчально-виховний комплекс набув статусу школи сприяння здоров’ю і увійшов до європейської мережі таких закладів, став організаційно-методичним центром з питань здорового способу життя всеукраїнського рівня. У колекції його відзнак – міжнародний сертифікат школи сприяння здоров’ю, міністерські почесні грамоти за перемогу у всеукраїнському конкурсі-захисті сучасної моделі навчального закладу, за пропаганду здорового способу життя, диплом академії педагогічних наук України за активне впровадження інноваційних технологій у процес навчання і виховання, дипломи Міністерства освіти і науки України як лауреатові конкурсу «Інноватика в сучасній освіті» та за активну участь у створенні сучасної якісної системи національної освіти й ціла низка інших нагород. Девіз цієї школи: «Хочеш бути здоровим? Будь!».
Ведучі святкової церемонії – випускники Драбівецького навчально-виховного комплексу, а нині студенти Юлія Дзюбло й Богдан Кроха запропонували всім переглянути короткий фільм про рідну школу. Гарною ліричною піснею про Драбівці продовжив цю зустріч шкільний ансамбль. Ніби на урок покликала мелодія дзвоника, з яким пройшлися залом і піднялися на сцену двійко учнів. Для всіх поколінь учнів вони нагадали, що школа ніколи не старіє – вона відроджується щопершого вересня, з кожним першим дзвінком. 
На екрані пропливли старі фотографії і зал підвівся в мовчанні й тузі за тими учителями, яких «живими ми знали колись», які вже «не зайдуть, усміхаючись, в класи», чиї душі навічно в пам’яті й у серцях…
Яскравими спогадами юності поділилася випускниця першого шкільного 1968 року випуску Поліна Косминіна. У старій школі вікна не відчинялися, воду пили, зачерпуючи із великої ємкості одним кухликом на всіх… І мріяли перебратися у двоповерхову будівлю. Тільки чотири місяці пощастило там повчитися її ровесникам. «Так вийшло, що тоді, в березні над нашою школою летіли ключі диких гусей. Ми дивилися на них з висоти другого поверху, ми ще ніколи не були так близько до неба й до птахів!», – згадувала Поліна Василівна. Їй боляче чути, коли кажуть, що сільські діти мають гірші знання, ніж міські. «Нічого подібного!», – каже вчителька і перелічує імена тих випускників Драбівецької школи, які вже стали успішними людьми. А ще вона переконана, що поки в селі є школа, то є й село.
Випускниця 1984 року Світлана Новоселецька привітала всіх піснею. Солов’їним щебетанням наповнив зал випускник 1987 року, артист-аматор оригінального жанру, учасник телевізійного проекту «Х-фактор» Андрій Горобець – він виконує багато мелодій свистом й неперевершено відтворює в такій манері голоси природи. Щиро дякували своїм наставникам ті, хто закінчив школу тоді, коли їй уже йшов п’ятий десяток літ, – екс-президент учнівського колективу, дизайнер сучасного дитячого майданчика Лілія Таран і студент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, майбутній журналіст Вадим Грінько.
У цьому році (це трапилося вперше за півстоліття) школа має не випускний клас, а єдину одинадцятикласницю. Директор Тетяна Єремєєва щиро привітала Світлану Губу і вручила їй атестат про повну загальну середню освіту. Дівчина подякувала наставникам за добру науку. «Вона, наче ластівка, що несе весну, нагадує: випуски будуть і буде мир!» – так говорили на святі про свою випускницю. Вклонилися тим односельцям, які бережуть для нас цей жаданий мир, які пішли на схід захищати Україну від російських найманців. Двадцятеро жителів Драбівець стали учасниками АТО. Один із них – Анатолій Мархоцький був у залі, йому, як і всім бойовим побратимам, фотографії яких переглянули не екрані, аплодували всі, хто зібрався на ювілейну творчу зустріч.
«Запрошуємо на сцену тих, без кого ми не були б такими, бо ці люди особливі, ми за ними, як за кам’яною стіною». Це запрошення розпорядники свята адресували голові райдержадміністрації Олександрові Лісовому, голові районної ради Валерієві Саранчі, начальниці відділу освіти РДА Валентині Денисенко, помічниці народного депутата України Владислава Голуба Оксані Гіщіній, секретареві Драбівецької сільської ради Валентині Баранник. Кожен із них знайшов найкращі слова на адресу школи-ювілярки та її колективу, який вміє створювати родинну атмосферу, в якій легко навчатися, розкривати таланти, а потім з оптимізмом іти в майбутнє. «Хочете бути здоровими? Будьте! Хочете бути щасливими? Будьте!» – як побажання повторювався шкільний девіз. Директор школи Тетяна Єрємєєва, яка очолює заклад упродовж 23 років, і її колеги-учителі приймали квіти, подарунки, грамоти і сертифікати на фінансування подальшої розбудови матеріальної бази навчально-виховного комплексу.
Святково церемонія мала ще багато ліричних родзинок. Це і вручення квітів учителям-ветеранам, і перегляд телевізійного сюжету про одного із випускників – фельдшера обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івана Фурта, і вітальна промова іншого випускника – відмінника народної освіти, лауреата всеукраїнського конкурсу педагогічних працівників «Джерело творчості» Володимира Баранника, і пісні й танці, виконані талановитими вчителями та школярами. А під завісу гостей і господарів закружляв шкільний вальс. Теплим і сонячним вийшов цей день народження, хоч надворі мрячило, сіялось, а потім розходився добрий літній дощ.« повернутися до списку новин