Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Літературний жовтень - 2018

Районній літературній студії «Слово», яка працює при районному методичному кабінеті та районній бібліотеці виповнюється цієї осені 10 років! У далекому 2008 році за ініціативою  методистів районного методичного кабінету відділу освіти Андрія Юрійовича Логінова та Надії Іванівни Рубан, бібліотекаря районної бібліотеки, а сьогодні її директора Галини Миколаївни Безкровної,  учасників традиційного районного конкурсу для творчої учнівської молоді «Літературний жовтень» запросили до районної літературної студії «Слово», щоб краще працювати над удосконаленням своїх творів, по-більше спілкуватися і зустрічатися із письменниками нашого краю. За цей час залишилися приємні спогади від зустрічей із Іваном Дробним, Любов’ю Зоряною, Володимиром Даником, Оленою Железняк, Валентиною Коваленко, Валентиною Кобзаренко, Михайлом Василенком та іншими.

         Цьогорічний «Літературний жовтень-2018» перетворився на фестиваль талановитої учнівської молоді. Усі 39 переможців із 18 закладів загальної середньої освіти району долучилися до літературного сценарію «Черкащино мило, у нас ти одна». 46 поетичних та прозових творів розкривали тематичні сторінки: «Черкащина - це мій коханий край», «Закоханий ти в осінь? Я – також», «Краю мій, Черкаський рідний краю, сторона славетних трударів», «Ти наша перлина, маленький наш раю, повідай нам всім все про те, що було». Літературний захід був побудований у формі композицій із творів поетів Черкащини - Василя Приза (пгт. Чорнобай), Марини Павленко (Уманський район), Тамари Коломієць (м. Черкаси), Валентини Кобзаренко  (с. Гельмязів) - та юних поетів, прозаїків, дослідників – пошуковців нашого району. Учасники читали свої твори. Мистецтво художнього читання  відбувалося в дії. Ведучі заходу методисти районного методичного кабінету Андрій Юрійович Логінов та Лідія Олексіїївна Олексієнко сприяли ґрунтовному ознайомленню зі стилем виконуваного твору, його жанровим особливостями. Оскільки художнє слово впливає і на думки, і на почуття особистості водночас, то враховувалися психологічні особливості і слухачів, і виконавців, здатність сприйняти твір аудиторією, її досвід, знання.

         У тиші залу лунали вірші «Сум і радість у душі моїй», «Осінній оптимізм», «Загадкова осінь», «Осінні чари», «Осінь у місті», «Осінні діалоги», «Осінь на Черкащині», «Черкаський край», «Я мрію так відвідати Тараса», «Сторінки історії Крупського» та інш.

     Наш районний конкурс творчої учнівської молоді – невтомний пропагандист художнього слова. Його учасники і фіналісти успішно виступають на обласних, всеукраїнських  і міжнародних конкурсах. Організатори заходу висловлюють подяку  районній бібліотеці, директорам ЗЗСО,  учителям, учням, їхнім батькам за любов і увагу до нашого традиційного літературного конкурсу. « повернутися до списку новин