Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Переможці Всеукраїнського фіналу конкурсу МАН з Ковтунівського НВК

Відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу МАН, у якому брали участь Скорик Наталія, учениця 10 класу та Власенко Сергій, учень 11 класу Ковтунівського навчально-виховного комплексу Золотоніського району. В результаті маємо дві перемоги - І місце Скорик Наталія -"Астрономія і астрофізика", ІІ місце Власенко Сергій -" Аерофізика і космічні дослідження", керівник Мала Ольга Гаврилівна, учитель астрономії Ковтунівського НВК.

Проєкт Скорик Наталії присвячений дослідженню даних телескопів "Hubble "та "Pan-STARRS" для виявлення астероїдів. На сьогоднішній день відкрито близько 700 тисяч астероїдів, а мільйони за попередніми оцінками, ще не виявлено. Внаслідок гравітаційних взаємодій їх орбіти зазнають постійних змін,астероїди можуть опинитися на небезпечно малих відстанях від Землі та привести до планетарної катастрофи. Постійний аналіз характеристик орбіт астероїдів і особливо тих із них, які рухаються поблизу Землі, дасть можливість завчасно виявити астероїдну небезпеку та запобігти її наслідкам. У ході дослідження  Наталія взяла участь у двох міжнародних проєктах пошуку астероїдів "Hubble Asteroid Hunter" та " IASC". У проєкті Hubble Asteroid Hunter" вона опрацювала 2259 фотографій космічного телескопа "Hubble " їй вдалося знайти лише 9 об'єктів, які ми вважаємо треками астероїдів. У проєкті "IASC" учениця уточнила координати 217 відкритих раніше астероїдів та відкрила 31 новий астероїд. Дане дослідження дасть науковцям можливість перевірити виявлені в роботі астероїди, визначити зміни їх орбіт, підтвердити відкриття нових астероїдів, зробити висновок про їх безпечність для Землі.

Проєкт «Класифікація змінних зірок ядра Галактики Чумацький Шлях» Власенко Сергій обрав, тому що  стало ціково які є види змінних зірок та як вони розташовані в ядрі Галактики. В цій роботі він ознайомився з проєктом, в якому опрацьовували дані телескопа VISTA. Також, дізнався,  які є типи змінних зірок. Після чого,  їх класифікував на групи та визначив відстань до зірок типу RR Ліри і охарактеризував їх розміщення в ядрі нашої Галактики. 

Вітаємо учнів і їхнього керівника з величезними досягненнями в наукових дослідженнях, дякуємо вам за титанічну працю, яку ви виконали, працюючи над проєктами і безмежно пишаємося Вами!!!! Успіхів Вам у подальшій науковій роботі!!!« повернутися до списку новин