Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Вивчаємо німецьку мову

24 жовтня 2018 року У Гельмязівській загальносвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів німецької мови району з проблеми «Формування іншомовної комунікативної компетенції  на уроках німецької мови». Слухачі заходу ознайомилися з умовами організації навчального середовища для предметів природничого та гуманітарного  циклів, відвідали шкільні кабінети географії, народознавства та німецької мови. На запитання присутніх щодо  організації інноваційної роботи, профілізації навчального закладу відповідали директор школи Олександр  Віталійович Денисенко, його заступники з навчальної та виховної робити Алла Іванівна Ткаченко, Надія Григорівна Кобзаренко.

         Потім відвідали урок німецької мови у 5 класі вчителя І-ої кваліфікаційної категорії Лесі Ярославівни Бараніченко. В залежності від теми уроку, конкретної педагогічної технології, матеріально-технічної бази, особливостей і мотивації учнів Леся Ярославівна створювала діалогічне та монологічне спілкування на уроці, використовувала методи та прийоми, відеоматеріали, підручник, таблиці, ІКТ, тестові завдання. Все це разом сприяло розвитку підвищення уваги, пам’яті, чуттю мови. Методист районного методичного кабінету Андрій Юрійович Логінов звернув увагу на труднощі, які виникають при вимові німецького [v] для учнів, які засвоїли губно-губну артикуляцію з англійської мови [w], а також приглушення дзвінких приголосних у корені слів. Він зауважив, що Л. Я. Бараніченко володіє індивідуальними, парними, груповими, фронтальними формами роботи.

         Старший учитель, учитель вищої кваліфікаційної категорії Крупського навчально-виховного комплексу, керівник Школи молодого учителя іноземної мови району  Світлана Олексіївна Шкрьобка зазначила, що на уроках  вивчення німецької мови як другої іноземної, учителю дуже допомагають мовні зразки, які містять граматичні форми. Учителі німецької мови Світлана Миколаївна Ткач (Хрущівський НВК) та Лариса Василівна Рибалко (Шабельниківський НВК)  відзначили глибину продуманості уроку, який навчає засобами німецької мови відображати своє бачення світу.

         Дякуємо за змістовну організацію районного заходу і увагу до його учасників педагогічному та учнівському колективу Гельмязівської школи.

        « повернутися до списку новин