Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Методичні зустрічі вчителів хімії та біології

Методична робота з учителями хімії та біології спрямована  на стимулювання творчого потенціалу та підвищення професійної майстерності кожного вчителя. Відбулися чергові засідання учителів природничого напрямку. Було обговорено результативність участі школярів у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з хімії, біології та екології у 2017-2018 навчальному році, у Міжнародних природничих конкурсах «Колосок», «Геліантус» та у екологічних конкурсах. Стеблівець Т.М., учитель Шабельниківського НВК, познайомила присутніх з екологічними проектами для обласного етапу олімпіади з екології. Відбувся обмін досвідом роботи щодо формування ключових компетентностей сучасних школярів та їх формування на уроках, факультативах, гуртках. Методисти  Гавриш З.І. та Вощук О.П. розповіли про форми і методи роботи із обдарованими дітьми та методичні рекомендації щодо використання науково-дослідницьких робіт  МАН, конкурсних робіт екологічного та краєзнавчого напрямків. Скорик Т.Л., учитель Скориківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, та Івашина К.О., учитель Піщанської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  поділилися елементами дослідницьких робіт, які вони виконують із своїми учнями.

Під час засідання також обговорили програму міжнародного оцінювання учнів PISA-2018  (Program for International Student Assessment). У дослідженні братимуть участь підлітки віком 15 років, які навчаються не менш аніж у сьомому класі. Саме такий вік учасників тестування був обраний тому, що в цей період життя (у більшості країн-учасниць) учні закінчують основну школу, і вимоги до учнів не надто відрізняються. Дослідження має на меті визначити, наскільки учень зможе використовувати знання і уміння, отримані в школі, коли зустрінеться з певними життєвими труднощами і викликами, у яких ці знання й уміння зможуть допомогти. Варто зазначити, що дослідження не зосереджується на знанні програмового матеріалу, а на усвідомленні загальних принципів та ідей наукової теорії, здатності до використання отриманих у школі знань і умінь у різних життєвих ситуаціях.   

Учасники зібрання переглянули презентацію про масові заходи, які проводить КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми».

Активні учні, учнівські колективи та учителі, які організовують школярів до участі в екологічних конкурсах, отримали обласні грамоти та подяки.

 « повернутися до списку новин