Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Учасники творчої педагогічної майстерні ЧНУ

13 квітня 2018 року зусиллями кафедри російської мови, зарубіжної літератури та методики навчання Навчально-наукового інституту іноземних мов Черкаського  національного університету імені Богдана Хмельницького розпочала свою роботу Творча майстерня педагогів «Я учитель зарубіжної літератури - і тим цікавий». На перше засідання завітали вчителі  зарубіжної літератури Золотоніщини, які входять до  районного методичного об’єднання, а саме: вчитель-методист  А.Ю.Логінов (Вознесенська ЗОШ І- ІІІ ст.), старші вчителі: С.М.Безрукова (Гладківщинський НВК),  Н.В. Мартинюк  (Дмитрівський НВК), Л.М.Головка (Богуславецький НВК ім.М. Максимовича).

 У своєму виступі Андрій Юрійович Логінов зауважив, що сьогодні в школі та у методиці предмета відбуваються суттєві зміни, викликані глобалізацією суспільства, інноваційними підходами, технологіями критичного мислення, у формах і засобах вивчення  нового матеріалу та у прочитанні художнього тексту. Концепція  Нової української школи спрямовує на формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації учнів у суспільному житті, умотивованого  вчителя, який має свободу творчості й прагне професійного розвитку.

          Світлана Миколаївна Безрукова поділилася таємницями  із своєї   «педагогічної кухні», говорила про прийоми образного сприйняття теорії літератури. А головне – на кожному уроці дитина має пережити успіх.

         Наталія Василівна Мартинюк повела розмову про інтерактивні методи навчання. Вона ознайомила із низкою цікавих прийомів, які використовує під час заключних етапів уроків зарубіжної літератури.

         Людмила Миколаївна Головка стверджувала, що виховання та звертання до духовності на уроках зарубіжної літератури необхідно, бо сьогодні нівелюються  моральні принципи: люди красиво  і вірно говорять, але діють по-різному.

          Завідуюча кафедри російської мови, зарубіжної літератури та методики навчання ННІ іноземних мов ЧНУ ім.Б.Хмельницького, кандидат філологічних наук Лариса Віталіївна Корновенко підсумувала, що сучасна школа та сучасні учні потребують творчого учителя, учителя-митця, який щедро дарує учням шляхи пізнання та радість від спілкування  із художнім текстом.

          У своїх письмових відгуках студенти 3- 4 курсів подякували за цікаві думки щодо викладання предмета «Зарубіжна література» нашим учителям. Підтримали думку про доцільність існування у шкільному розкладі  окремих предметів «українська література» та «зарубіжна література», а не інтегрованих.

         Запросили творчих педагогів Золотоніщини  на  подальші засідання Творчої   майстерні педагогів зарубіжної літератури  ННІ іноземних мов.« повернутися до списку новин