Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Вийшла в світ книга вчителя початкових класів Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Юлії Бондаренко

У Вознесенській ЗОШ І-ІІІ ст. радісна подія – побачила світ перша книга вчителя початкових класів школи Бондаренко Юлії Володимирівни. Це навчально-методичний посібник «Позакласні заходи для учнів початкової школи (Нова українська школа)», що виданий у Києві Інститутом обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України.

До нього увійшли авторські розробки Бондаренко Ю.В. позакласних заходів, годин спілкування, сценаріїв до свят тощо згідно основних напрямків виховання учнівської молоді. Маючи великий педагогічний досвід, працюючи з молодшими школярами під час уроків і у позаурочний час, Юлія Володимирівна зібрала багатий матеріал для проведення таких форм роботи.

Всі ці заходи спрямовані на виховання у дітей почуття відповідальності, патріотизму, любові до природи, поваги до традицій українського народу, рідної мови. Вони формують в учнів бажання стати кращим, допомогти один одному, розвивають пам'ять, увагу, зв’язне мовлення, артистичність, впевненість у собі.

Основа сучасного виховного процесу в Новій українській школі – це людина як найвища цінність. Тому провідною тенденцією виховання є формування системи ціннісного ставлення особистості до соціального і природного довкілля, самої себе та до старших. Значна увага приділяється формуванню громадянської компетентності – одній з ключових компетентностей особистості. 

Саме це стало основою для виховних заходів з учнями у роботі Бондаренко Ю.В. Вчителька ніколи не розглядає виховну роботу як шаблон. Уважно вивчаючи передовий педагогічний досвід вітчизняних та зарубіжних колег, постійно тримаючи руку на пульсі сучасних досягнень педагогіки та психології, корегуючи свою роботу відповідно запитів сьогодення, інтересів і потреб школярів, Юлія Володимирівна відпрацювала власний стиль роботи з молодшими учнями. Традиційні для початкової школи виховні заходи до календарних дат і подій у житті учнів 1- 4 класів всіх українських шкіл у підготовці і проведенні Бондаренко Ю.В. набувають нових барв і цінностей. Так, краєзнавча гра-лото «Барви рідного краю» знайомить школярів із географічними, історичними та  архітектурними особливостями Золотоніщини, вчить любити рідну Україну і її невеличку частинку – найдорожчу серцю «малу батьківщину». Свята «Красуня-осінь запрошує на гостину» та «Ходить по землі святий Миколай» виховують у дітей інтерес до вивчення українських традицій, фольклору, звичаїв і обрядів. Позакласний захід «Казка починається…» переносить малят у чарівний новорічний світ, перетворюючи їх на учасників казкового дійства, які перемагають зло і допомагають утвердитися добру і правді.

На підставі Закону України «Про видавничу справу», «Про обов’язковий примірник документів цю книгу передано Національній бібліотеці імені В.І.Вернадського, Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого, Книжковій палаті України, Харківській державній науковій бібліотека імені В.Г.Короленка, Львівській науковій бібліотеці імені В.Стефаника, Одеській державній науковій бібліотеці імені М.Горького, Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського. А ще вона стане настільною книгою вчителів початкових класів  Вознесенської школи, де вчилася її авторка, коли була ще школяркою, де все життя пропрацювала вчителем початкових класів її мама Бондаренко Варвара Федорівна і вже багато років працює сама Бондаренко Юлія Володимирівна – талановитий і творчий педагог сучасної української школи. Матеріалами книги можуть скористатись всі вчителі початкових класів Золотоніського району.« повернутися до списку новин