Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Нас єднає туризм

12-14 травня в районі Дахнівки м.Черкаси проходи два важливі туристично-краєзнавчі заходи - обласний етап Чемпіонату України з пішохідного туризму і обласний етап Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців. Золотоніський район представляли дві команди – пішохідний туризм - туристський клуб "Едельвейс" Золотоніського РБДЮТ, керівник – Плисак Ніна Миколаївна; зліт юних туристів-краєзнавців – учнівська команда «Дивокрай» Пальмірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівники – Магазінова Валентина Василівна і Старікова Валентина Миколаївна.

 

 

 

 

Змагання з пішохідного туризму відбувалися в 2 етапи: крос-похід ( 7,5 км), де гуртківці отримали ІІІ місце, та командна смуга перешкод - ІІ місце. В загальному заліку - ІІІ місце серед команд групи Б. Не дивлячись на непогоду (часом йшов дощ), команда у складі Ющенка Владислава, Фіндюка Дмитра, Мірошника Григорія, Петренко Марини, Антоненко Аліни, Минченко Богдана зібралася і виступила достойно! Гуртківці працюють на етапі самі, їм не підкажеш, не допоможеш, не зав’яжеш вузол, не збухтуєш мотузку. Можна тільки вболівати і бачити результат щоденних тяжких тренувань.

Якісну підготовку команди забезпечила керівник Плисак Ніна Миколаївна, завідуюча туристсько-краєзнавчим відділом Золотоніського РБДЮТ.

 

Особливої уваги заслуговує учнівська команда «Дивокрай» Пальмірської ЗОШ І-ІІІ ступенів у складі: Бєлякової Олени, Кошик Вікторії, Липи Ярослава, Орап Мирослави, Пухи Ілони, Овчаренко Юлії, Пахомова Максима, Ластівки Анни. Вони у туризмі новачки. Але таке всім відоме правило - «новачкам щастить», на обласному етапі Всеукраїнського зльоту юних туристів-краєзнавців не спрацює. Тут без належної довготривалої і командної роботи не обійдеться. Адже змагання різнопланові, учасники мають володіти знаннями з різних наукових галузей. До змагань готувалися гуртом: туризм – Магазінова В.В., керівник гуртка, вчитель початкових класів, географія – вчитель географії Старікова В.М., фольклор і етнографія – вчитель української мови та літератури Мехеда Т.М., археологія, історія –вчитель історії Ляскало В.А, загальне оформлення команди – заступник директора Василенко Г.З і педагог-організатор Білан В.В.

 

І от як результат – маємо І загальнокомандне місце. Представництво району було і в суддівстві. Це туристи зі стажем, керівники туристичних гуртків Золотоніського РБДЮТ: Литовченко Сергій Миколайович (Гладківщинський НВК), Андрейко Тетяна Костянтинівна – (Зорівська ЗОШ), Шандра Марина Володимирівна (Піщанська ЗОШ). Вітаємо переможців, їхніх керівників та бажаємо подальших звершень.« повернутися до списку новин