Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Перемога туристів-краєзнавців району

26-29 травня 2019 року команда «Дивокрай» Пальмірської ЗОШ під керівництвом Магазінової В.В. та Курятника В.О взяли участь в обласному  етапі Всеукраїнського туристсько-краєзнавчого зльоту юних туристів-краєзнавців, що проходив у м. Черкаси, в лісовому масиві поблизу магазину «Лісовий». Всього за перемогу змагалися 5 команд: міст Сміла та Канів, Золотоніського, Смілянського та Христинівського районів. Юні краєзнавці змагались за трьома видами програми: «Туристсько-краєзнавчий маршрут», «Творчі майстерні» та «Конкурсна програма». До виду «Конкурсна програма» входило три конкурси:

1.«Візитка команди», в якому команди представляли та популяризували свій край;

2.Конкурс «Легенди рідного краю» передбачав знайомство з невідомими сторінками Черкащини за допомогою легенд свого краю;

3.«Туристсько-краєзнавча вікторина» – діти показали ґрунтовні знання з історії, географії, літератури та культури краю;

Наша команда у виді «Конкурсна програма посіла І місце.

«Творчі майстерні» проводилися за шістьма напрямками краєзнавчих досліджень, в яких діти розповіли про проведені дослідження з різних видів краєзнавства: «Археологія, «Фольклор та етнографія», «Екологія», «Геологія», «Географічне краєзнавство», «Історичне краєзнавство». І знову за сумою 6 видів переможцями у «Творчих майстернях» стали наші пальмірчани.

Найскладнішим видом програми став «Туристсько-краєзнавчий маршрут», який передбачав не тільки проходження туристичних етапів та орієнтування, а й роботу на краєзнавчих польових станціях, де юні дослідники проводили дослідження в польових умовах: опис ґрунтового розрізу, відбір та аналіз поверхневої проби води, визначення фольклорного зразка та обряду, мінералів та гірських порід, формулу лісу, опис археологічної та історичної пам’ятки. Наша команда посіла почесне ІІ місце. За сумою трьох видів програми перемогу у зльоті здобули вихованці гуртка «Дивокрай» Пальмірської ЗОШ (керівник – Магазінова Валентина Василівна), які представлятимуть Черкащину на Всеукраїнському зльоті юних туристів-краєзнавців.

Тож бажаємо нашим дивокрайцям нових перемог, нового досвіду, нових друзів та приємних вражень від Всеукраїнського туристсько-краєзнавчого зльоту юних туристів-краєзнавців!« повернутися до списку новин