Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Співпраця педагогічних колективів з органами місцевого самоврядування та соціальних служб щодо захисту прав та законних інтересів дітей із сімей ВПО

        Співпраця педагогічних колективів з органами місцевого самоврядування та соціальних служб щодо захисту прав та законних інтересів дітей із сімей ВПО - такою була тема онлайн-наради,  яку провели методисти РМК Лідія Олексіївна Олексієнко та Оксана Петрівна Вощук з соціальними педагогами (громадськими інспекторами), психологами, класними керівниками закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються діти внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації. В нараді взяли участь представники Благодатнівської,  Вознесенської, Кропивнянської  ЗОШ та  Драбівецького, 

Домантівського,  Ковтунівського,  Коробівського,  Софіївського та Шабельниківського  НВК.

   Перед початком літніх канікул та відпусток Лідія Олексіївна та Оксана Петрівна наголосили всім учасникам наради  на важливості питання забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб як в канікулярний час, так і в процесі підготовки  до нового навчального року та під час освітнього процесу.  Це питання вже протягом шести років залишається одним з найважливіших та найскладніших в українському суспільстві.

   Станом на 03.06.2020 року  кількість дітей дошкільного та шкільного віку із сімей внутрішньо переміщених осіб у районі  становить 22 особи. Це сім’ї,  які вимушено покинули свої домівки через збройну агресію Російської Федерації.

    Серед дітей є категорії, які перебувають в складних життєвих обставинах, діти з багатодітних, неповних сімей  та з сімей  учасників АТО.

   З  метою  підтримки внутрішньо переміщених осіб діти-переселенці  закладів освіти Золотоніського району користуються соціальними пільгами, забезпечені  безкоштовним  харчуванням  (згідно рішення сесії від 11.02.2016 року № 3 -9 /VII), а також  педагогічні працівники постійно здійснюють   їх психолого-педагогічний супровід. 

             Методисти Л.О.Олексієнко та О.П.Вощук  наголосили на необхідності активізувати  в закладах освіти роботу з дітьми з сімей ВПО, посилити контроль  та персональну відповідальність за дотриманням вимог чинного законодавства України щодо захисту їх прав та інтересів; забезпечувати безумовне виконання порядку виявлення таких сімей та здійснення заходів щодо підтримки дітей з числа переселенців та надання практичної допомоги сім’ям вимушених переселенців.

             Учасники наради обговорили питання, які виникають в процесі роботи з дітьми з сімей ВПО, поділилися досвідом та висловили впевненість у подальшій плідній співпраці, а також побажали всім і один одному  мирного літа, хорошого  спокійного  відпочинку і віри та надії на краще майбутнє.« повернутися до списку новин