Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Семінар-практикум вчителів 1 класів

19 березня на базі Деньгівського НВК відбувся семінар-практикум вчителів 1 класів «Інтеграція навчального процесу, як чинник розвитку пізнавальної активності учнів».

Кожен тиждень у  1 класах – тематичний. Учасникам семінару-тренінгу було представлено тематичний тиждень «Весна», тема дня «Тварини навесні». Відкритий інтегрований урок був проведений   вчителем початкових класів Наконечною Тетяною Павлівною.

Інтеграція вимагає від вчителя більш глибинної підготовки до уроків. Приміщення для даного уроку було мобільним та технічно обладнаним.  Яскраво виражена  міжпредметна інтеграція дала змогу дітям сприймати предмети і явища цілісно, різнобічно, системно та емоційно. В процесі уроку було поєднано такі освітні галузі: “Мовно-літературна”, “Математична”, “Природнича”, “Технологічна”, “Інформаційна”, “Соціальна та здоров’язбережувальна”, “Громадянська та історична”, “Мистецька».  Досить вміло і доречно було використано на уроці лего DUPLO. Навчальний процес було проведено в ігровій діяльності, також застосовувались елементи мнемотехніки, театралізованої діяльності, дослідження, фоторепортаж, діалоги-розмірковування, групові форми роботи. Активність учнів на уроці була високою. Діти під час уроку проявляли інтерес і активність, практикували застосування свого словникового запасу, уважно стежили за презентованою інформацією, ефективно співпрацювали під час групової роботи, активно застосовували вивчені лексичні одиниці та граматичні структури в усному мовленні, брали участь в різних видах діяльності. Слід підкреслити, що відкритий урок пройшов у легкій та невимушеній атмосфері. Після закінчення семінару-тренінгу відбулось  засідання круглого столу між вчителями початкових класів, на якому всі учасники змогли поділитися досвідом роботи в 1 класі НУШ.

Методист районного методичного кабінету Щепак В.М. надала рекомендації щодо інтегрованого навчання та діяльнісного підходу при викладанні предмета «Я досліджую світ».

Учасники семінару подякували  маленьким першокласникам-нушівцям за увагу і цікаве спілкування, а вчителю Наконечній Т.П. за організацію уроку та цікаві форми роботи з дітьми, адміністрації закладу (директор Буркацька Л.Г.) та батькам учнів за створення сприятливого інноваційного середовища.  Приємні враження у слухачів семінару залишило відвідування шкільної світлиці, яка виховує у дітей любов до рідного краю, історії, побуту та звичаїв українського народу.

 

 « повернутися до списку новин