Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Круглий стіл до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

До Міжнародного дня памяті жертв Голокосту 27 січня 2019 року Український центр вивчення історії Голокосту та Goethe-Institut в Україні за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні провели ХІІ щорічний міжнародний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» в м. Києві. Обговорювалися наступні теми:
– найновіші наукові дослідження в галузі вивчення історії Голокосту,
– аналіз відображення теми Голокосту в українських підручниках (шкільних та університетських),

– виклики та перспективи публічної історії в Україні, в тому числі дослідницько-мистецькі проекти та їхні можливості,

– презентація концепції Музею Бабиного Яру.

Участь у круглому столі взяла заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії Богуславецького НВК ім. М. Максимовича Тетяна Москаленко.

Родзинкою заходу була зустріч з колишнім в'язнем нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау Анастасією Гулей. Аушвіц-Біркенау - один із найбільших концтаборів, що існував з кінця травня 1940 до кінця 1949 року біля міста Освенцима (Польща). З кінця травня 1940 до січня 1945 використовувався як нацистський концтабір. Сучасні історики збігаються у думці, що в Аушвіці було знищено принаймні від 1,1 до 1,6 мільйона осіб, значну частину з яких становили євреї. Українка Анастасія Гулей народилася на Полтавщині, Пирятинський район, село Грабарівка. Вона розповіла учасникам круглого столу про боязнь букви «О» і про те, що вона навіть не мріяла вижити, а мріяла просто поїсти. Анастасія Гулей, попри важку працю, знущання, голод, вижила в жахливому концтаборі, але досі пам'ятає номер, навік набитий на лівій руці - 61369. Жінці 94 роки, але вона з неймовірно стійким характером, гуманним ставленням до людей, непідробним патріотизмом радіє життю і просить всіх пам’ятати…« повернутися до списку новин