Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Онлайн-семінар вчителів іноземної мови

"The greatest sign of a success for a teacher...is to be able to say, "The children are now working as if I did not exist.“

Найбільша ознака успіху для вчителя ..це можливість сказати, «Діти зараз працюють так, як ніби мене й не було»..

Марія Монтессорі (вчена, лікарка-антрополог, філософ, психіатр і психолог, педагог-гуманіст)

 

Викладання 21 столітті - це зовсім інше явище; ніколи раніше навчання не могло відбуватися так, як зараз, всюди, постійно, на будь-яку можливу тему, підтримуючи будь-який можливий стиль навчання, на будь-який смак. Виходячи з цього, сучасний вчитель має відповіти такому стилю навчання. Основними складовими компетенції вчителя 21-го століття є: інформаційні, медіа- та технологічні навички; високий рівень освіти; співпраця; навички навчання та інновацій та багато іншого.

Вчитель 21-го століття це: the adapter (адаптувати стиль викладання так, щоб він включав в себе різні способи навчання), the communicator (вільно володіти інструментами і технологіями, які дозволяють спілкуватися і співпрацювати), the learner (змінюватися і вчитися у міру того, як змінюються горизонти і ландшафт), the visionary (бачити потенціал нових інструментів і веб-технологій, розуміти їх і маніпулювати ними для задоволення своїх потреб), the leader, the model (моделювати: толерантність, сприймання, ширше бачення, глобальну обізнаність і рефлексію), the collaborator (бути колегою для учнів ділитися досвідом, вносити свій вклад, адаптуватися і винаходити щось нове та цікаве), the risk taker (звертати увагу на знання учнів і використовувати сильні сторони цих «digital natives», довіряти учням).

Ці питання розглянули вчителі англійської мови на онлайн-семінарі «Developing 21st century skills/soft skills» вчителів англійської мови Новодмитрівської, Піщанської, Вознесенської та Зорівської ТГ, проведеного Центром професійного розвитку педагогічних працівників 31.03.2021.

Організація дистанційного навчання та використання електронних ресурсів є невід’ємною складовою сучасного навчання. Своїм досвідом роботи з електронними додатками такими як: Kahoot, Всеосвіта, LearningApps та багато інших корисних засобів поділився вчитель англійської мови Драбівецького НВК Баранник Олександр Анатолійович.

По закінченню семінару консультант Центру Анна Бережна висловила слова вдячності всім, хто долучився до проведення семінару та запропонувала вчителям разом з учнями взяти участь у міні-проєкті «We are digital natives», де вони продемонструють свої напрацювання в електронних ресурсах, які їм були запропоновані на семінарі.

Матеріали семінару« повернутися до списку новин