Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Онлайн-семінар вчителів технологічної освітньої галузі

 

27 жовтня 2021 року відбувся онлайн-семінар вчителів трудового навчання та технологій закладів загальної середньої освіти Вознесенської та Зорівської територіальних громад з питання «Сучасні підходи до організації освітнього процесу щодо вивчення предметів технологічного циклу в 2021-2022 навчальному році».

Під час заходу вчителі обговорили актуальні питання та сучасні вимоги при викладанні предметів технологічної галузі: календарно-тематичне планування; які записи мають бути в учнівському зошиті; оцінювання на кожному уроці та оцінювання виконаного об’єкту праці; типи уроків під час організації освітнього процесу з трудового навчання.

Учасники семінару разом з консультантом центру професійного розвитку педагогічних працівників Зінаїдою Гавриш розглянули важливі питання сучасного освітнього процесу: особливості впровадження НУШ в 5-9 класах, самооцінювання педагогічного працівника в світлі вимог сучасного законодавства, організація дистанційного навчання. Зупинилися на проведенні моніторингу результатів навчання здобувачів освіти, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного учня. На зібранні приділили увагу питанню перевірки Державною службою ДСЦЯО. Обговорили проблеми, які виникають в учнів та учителів під час організації та проведенні районної предметної олімпіади.

В ході засідання Зінаїда Гавриш звернула увагу на основні напрямки планування траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників. Під час методичного заходу були розглянуті можливості використання інформаційно-комп’ютерних технологій на уроках трудового навчання, інтернет-ресурсів, онлайн-сервісів для спільної роботи: Linoit.com, Padlet– віртуальні дошки, на яких можна створювати завдання та працювати над його виконанням спільно з учнями. Одержавши посилання на онлайн дошку, вчителі почали спільно працювати над створеним полотном, на яке кріплять свої листи стікери.

http://linoit.com/users/zinagavrish70/canvases/%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%86%D1%96%D1%8F%20%D0%B2%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%B2%20%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96

Онлайн дошка дає можливість не тільки розміщувати зображення,відео фрагменти, документи різного формату, а й обмінюватися ними.Тобто при роботі в Linoit процес організований в одному web-просторі і не вимагає зайвих перемикань.

Слід зазначити, що одним із найважливіших чинників підвищення якості освіти є створення умов, які активізують професійно-пізнавальний розвиток педагогів, сприяють розвитку їхніх творчих сил. Саме в цьому напрямі й будемо працювати.« повернутися до списку новин