Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Майстер-клас для вихователів ЗДО

26 вересня 2018 року на базі відділу освіти Золотоніської районної державної адміністрації відбувся  семінар-практикум на тему «Забезпечення усвідомлення необхідності задоволення базових потреб дитини дошкільного віку в контексті Концепції нової української школи», на який були запрошені вихователі  дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів.

         Розпочала семінар методист районного методичного кабінету Щепак В.М., яка ознайомила  присутніх з особливостями організації діяльності дошкільних закладів у 2018 - 2019 навчальному році, надала рекомендації щодо створення освітнього розвивального середовища в дошкільному закладі, як умови успішної підготовки до НУШ, звернула увагу на  творчий підхід вихователів, впровадження інноваційних технологій  в організації освітнього процесу.

Теоретичну  частину семінару продовжила вихователь – методист дошкільного навчального закладу «Берізка» Піднебесна Л.Б.,  яка ознайомила учасників семінару із рекомендаціями щодо календарно-тематичного планування навчально-виховного процесу, видами планування, вимогами до нього та особливостями роботи кожної вікової  груп.

Учасникам заходу в теоретичному блоці вихователем Стеблиною Л. А., був представлений досвід роботи «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами ТРВЗ », який впроваджується в практику у роботі з дітьми. Слухачі засідання відзначили важливість та актуальність даної теми,  та переконались, що ТРВЗ – педагогіка є не просто засобом розвитку фантазії, а й дає змогу навчити дітей самостійно й системно мислити, формувати розуміння процесів, що відбуваються, виховувати здатність розуміти єдність навколишнього світу та його суперечностей. Отже  вихователю, який бажає бачити дітей компетентними в усіх сферах життєдіяльності варто користуватися методологією ТРВЗ.

Трубич Л.В,  вихователь-методист  дошкільного закладу «Берізка» провела майстер-клас на тему «В мнемотехніку граємо – дітей мові навчаємо». Любов Володимирівна перед колегами розкрила поняття «мнемотехніка» та поділилась досвідом, як даний  метод допомагає у роботі з дошкільниками під час проведення  мовленнєвих занять та інших режимних моментів з метою  розвитку зв’язного мовлення, оскільки мнемотехніка допомагає зробити процес запам'ятовування більш простим, цікавим, творчим.

Підводячи підсумки роботи районного семінару завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти Лисак Т.О. зазначила, що саме педагоги дошкільної ланки освіти стоять біля джерела формування майбутньої особистості, тому саме сучасність ставить серйозні вимоги до них: іти в ногу з часом і бути цікавими.« повернутися до списку новин