Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Філологічні гостини учителів зарубіжної літератури

З метою розвитку професіоналізму кадрового потенціалу,  удосконалення підвищення  кваліфікації фахівців освіти,  популяризації  кращого  досвіду педагогічних працівників району та області, впровадження новітніх технологій у педагогічну практику вчителі – зарубіжної словесності Золотоніського та Черкаського районів запровадили філологічні гостини.  У першому семестрі  вчителів зарубіжної літератури приймала Золотоніщина. Майстер-клас, творчі портрети вчителів району, екскурсії пам’ятними місцями нашого краю були проведені на базі Скориківського та Богуславецького навчально-виховних закладів.

                16 травня 20 учителів зарубіжної літератури району відвідали Черкаський район. Делегацію освітян району очолювали методист районного методичного кабінету Андрій Юрійович Логінов та керівник районного методичного об’єднання Лариса Гнатівна Коломієць. У Черкаському районі нас зустрічали начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Людмила Василівна Григорчук, завідувач районним методичним кабінетом Вікторія Олександрівна Церковна, методист районного методичного кабінету Ірина Петрівна Кучеренко.  Цього разу філологічні гостини пройшли за темою: «Використання освітніх трендів на уроках зарубіжної літератури з метою формування читацьких компетентнностей учнів». Оскільки об’єктом вивчення в курсі  зарубіжної літератури є художній твір, його естетична та духовно-етична сутність, то про аналіз інтерпретації літературного твору на основі асоціацій і форму дебатів розповіла  вчитель зарубіжної  літератури Червонослобідського ЗЗСО  І- ІІІ ступенів№2 Олена Володимирівна Свенціцька.

      Гарне враження про заклад загальної середньої освіти № 2  Червоної Слободи залишилося від відеознайомства по школі, яке провела директор Тетяна Анатоліївна Завалко.  У Червонослобідському ЗЗСО №1 золотонісців радо вітав директор Анатолій Олександрович Самохотов. Про вирішення завдань філологічної освіти в школі нерозривно пов’язане з реалізацією змісту літературної освіти,  що дозволяє   залучає багатство культури, художньої літератури, до літературних традицій рідного краю. На методичному вернісажі-презентації роботи районного методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури Черкаського району керівник районного методичного об’єднання, вчитель Червонослобідського ЗЗСО № 1 Ольга Михайлівна Пріхно звернула увагу на запровадження на уроках пошуку ефективних видів роботи, які б активізували творчість учня та педагога.

        На особливості портрета творчого учня  було звернуто особливу увагу у виступі вчителя Червонослобідського ЗЗСО № 1 Валентини  Василівни Дядюри. Пріоритетними для роботи з учнями на уроках зарубіжної літератури є особистісно  зорієнтований підхід в навчально-виховному процесі, можливість самореалізації учня в процесі опрацювання практичними складовими, написання науково-дослідницьких робіт.  Вихованки Валентини Василівни виступили із захистом науково-дослідницьких робіт за творчістю письменників-земляків.

         Філологічний практикум «Формування літературної компетентності учнів на уроках зарубіжної літератури шляхом використання інноваційних навчальних прийомів та форм роботи» заступника директора з виховної роботи Світлани Володимирівни Величко викликав зацікавлення у словесників нашого району, бо побудований він був на практичних  літературознавчих прийомах, які вимагали уміння виділяти головне і другорядне, постановку запитань для тексту, різні види коментарів  тощо.

      Громадянське та національно-патріотичне виховання є пріоритетним напрямком діяльності вчителя-словесника. Зростанню політичної свідомості став  і День вишиванки. Вчителі зарубіжної літератури нашого району долучились до  флешмобу  до Дня вишиванки. Вони також були у яскравих вишиванках, які були вишиті відповідно до місцевих традицій. Також разом створили макет нової вишиванки.

       Вихованню патріотизму і любові до Батьківщини, інтересу до історії, свого народу, його традицій, культури сприяє і Всеукраїнська дитячо- юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Учителі-словесники району переглянули виступ шкільної команди Нечаївського ЗЗСО І-ІІ ступенів  та здійснили Екскурсію в державне заповідне урочище «Шаєва гора».

        Подібні міжрайонні заходи мають потужний творчий методичний потенціал, який є запорукою подальшого професійного зростання і плідної праці у справах навчання та виховання підростаючого покоління. Дякуємо за високий рівень організації міжрайонного заходу районному відділу освіти Черкаської районної ради та його методичному кабінету, директорам і педагогам Червонослобідських ЗЗСО №1 та № 2, Нечаївського ЗЗСО І- ІІ ступенів та за підтримку відділу освіти Золотоніської РДА, його методичному кабінету, вчителям зарубіжної літератури ЗЗСО Золотоніщини.

 « повернутися до списку новин