Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Реалізація компетентнісно-орієнтованого підходу на уроках у початковій школі

Компетентнісно-орієнтований підхід — один із нових орієнтирів, напрямів розвитку змісту освіти в Україні та розвинених країнах світу.

У сучасному світі гостро стоїть проблема творчого розвитку особистості. Кожна цивілізована країна дбає про творчий потенціал суспільства загалом і кожної дитини зокрема.

Сьогодення вимагає компетентнісного підходу до навчання в початковій школі. Саме під такою темою був проведений районний семінар вчителів 3 класів, на базі Гельмязівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У ході семінару учителі початкових класів Світлана Вікторівна Литвиненко та Ольга Леонідівна Ілляшенко запросили педагогів району на відкриті уроки з природознавства (3 клас) та основ здоров’я (3 клас), які були зорієнтовані на реалізацію особистісно-орієнтованого, діяльнісного і компетентнісного підходу в навчанні. Під час уроків вчителі Світлана Вікторівна та Ольга Леонідівна разом зі своїми учнями працювали ефективно, творчо, з опорою на суб’єктивний досвід дітей у тісній співпраці.

На уроці Світлана Вікторівна активно впроваджувала вирішення проблем і проблемних ситуацій. Цей вид роботи формував у дітей соціально-творчу і соціально-активну особистість. Саме для розвитку творчого мислення учнів застосовувала різні типи нестандартних завдань, використання ребусів, загадок, кросвордів, сучасних інтерактивних вправ.

Вивчаючи життя рослин діти вели дослідницьку роботу, як рослини дихають, знайомилися з лікувальними властивостями рослин, працювали в групах, висловлювали свої думки.

Сучасний урок основ здоров’я — це урок демократичний. Його проводять не для учнів, а разом із ними. Це, перш за все, урок на якому створено реальні умови для інтелектуального, соціального, морального становлення особистості. Саме це і побачили учасники семінару на уроці у Ольги Леонідівни.

З перших хвилин уроку у грі “Квітка-комплімент” діти були налаштовані на позитив і взаємодопомогу. Атмосфера уроку була побудована так, ніби світло всіх зірок і сонця зібралося навколо учнів. Вчитель, прилучаючи дітей до знань, одночасно передає їм свій характер. При цьому використовує творчі і практичні завдання, прислів’я, приказки. Яскравим елементом уроку були інтерактивні вправи “Квітка доброти” “Гілочка добрих справ”, дидактична гра “Так чи ні”.

Підсумовуючи все побачене, методист районного методичного кабінету відділу освіти Щепак В.М. разом з вчителями провели обговорення щодо компетентнісно-зорієнтованого підходу у навчанні учнів та напрацювали методичні рекомендації з даного питання.

 Головною метою семінару було поділитися з колегами своїми надбаннями та доробками, що надасть нових ідей та натхнення в подальшій педагогічній діяльності педагогів.

Учасники семінару вдячні всьому педагогічному та учнівському колективу на чолі з директором Денисенком О.В. за можливість ознайомитися з системою роботи навчального закладу та гостинність.« повернутися до списку новин