Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Літні мовні загони на Золотоніщині

Вже другий рік поспіль у закладах загальної середньої освіти  Золотоніщини діють літні мовні загони  при  пришкільних літніх оздоровчих таборах. Влітку 2018 року вони були створені на базі 29 ЗЗСО і охопили 367 дітей 5- 8 класів, що мають здібності до вивчення англійської та німецької мови. Як засвідчило анкетування та усне опитування  учнівської молоді та батьків, до загонів було запрошено учнів із високим рівнем успішності, найбільш здібних та мотивованих, тих, хто щороку залучається до предметних олімпіад, англомовних конкурсів, заходів шкільних євроклубів.

          Щоденні заняття тривали у пристосованих класних приміщеннях, на пришкільних майданчиках, під час екскурсій до Черкас та Золотоноші. Головна мета роботи літніх мовних загонів – це можливість поспілкуватися іноземною мовою під час гри, концерту, заходу, екскурсії, у транспорті, серед природи та інше.

          У цьому році найбільш відповідально до планування роботи підійшли у Ковтунівському НВК, у Софіївському НВК, у Бубнівсько – Слобідському НВК, у Гладківшинському НВК, у Богуславецькому НВК імені М. Максимовича.

         Найбільше дітей було охоплено у  мовних загонах Коврайського НВК ім. Г. Сковороди,  «Усмішка» Піщанської ЗОШ,  «Веселка»  Благодатнівської ЗОШ І- ІІІ ступенів ім. Г.Берези , «Gay Sparks» Пальмірської ЗОШ , «Sunny rays» Кривоносівського НВК.

          На сторінках групи «Квартал педагогічної творчості» , громадсько- політичної газети « Вісник Золотоніщини»  свою роботу висвітлювали  літні мовні загони  «We  are Scouts» (Драбівецький НВК), «Капітошки»   (Вознесенська ЗОШ), «Friendship» (Деньгівський НВК), «FUN 4 RIDS»  (Пальмірська ЗОШ), «RED FOXES « (Крупський НВК), «Start up!» (Домантівський НВК), «Merry Kids» (Кропивнянська ЗОШ), «Усмішка» (Піщанська ЗОШ).

 

 Цікаві події в літніх мовних загонах закладів освіти району:

 Весело  і змістовно  промайнули дні в пришкільному англомовному таборі Піщанської ЗОШ «Усмішка», учні школи знову мали можливість поринути у іншомовний світ, відкрити для себе щось нове, поділитись своїми враженнями та емоціями з друзями.

Заняття проходили групами по десять осіб, під керівництвом вчителя англійської мови Ази Ольги. За кожним загоном, з числа старшокласників, було закріплено вожатих, які допомагали вчителю. Дні проведені в таборі були дуже насиченими та цікавими. Кожний день був присвячений різним темам: культурі, традиціям, творчим завданням, квестам, вікторинам, співали англійських пісень, грали у веселі ігри. В день моди красуні дефілювали на подіумі в різних нарядах. На день сміху діти розповідали кумедні історії, жарти та створювали смішні обличчя. В день спорту проводили різноманітні квести та спортивні ігри на подвір’ї школи. Англійська мова супроводжувала школярів протягом всього дня, що сприяло легшому запам’ятовуванню мовних конструкцій та висловів.

В останній день табору вже за традицією, після урочистої лінійки діти вирушили на пікнік де відпочивали, ділилися яскравими враженнями. Розваги, спорт,  а також нескінченний потік дитячих посмішок та прекрасного настрою все це поєднала вчитель англійської мови Ольга Олександрівна, в дитячому пришкільному англомовному таборі «Усмішка».

 Мета заходу була досягнута, адже учні дійсно отримали позитивний настрій, естетичне задоволення від цікавих заходів та поглибили свої знання з іноземної мови.

     Мовний загін  Пальмірської ЗОШ І- ІІІ ступенів мав  цікаву назву,  налічував 23 учні 5-7 класів. Діти змістовно відпочивали та удосконалювали свої знання із іноземної мови  разом із своїми вчителями Тамарою Єгорівною Саранчею та Катериною Олексіївною Пухою діти підготували інсценізацію казки Ш. Перо «Попелюшка», відвідали музеї   у Черкасах та Переяслав-Хмельницькому.

 

Учасники літнього мовного загону Крупського НВК працювали  над різноманітними проектами,  спілкувалися англійською мовою. Кожен день роботи висвітлювався у засобах масової інформації. Учасники були ініціативними, енергійними, кмітливими і готовими співпрацювати.

    Цього року до районного літнього мовного табору  на базі ТОВ «Журавлик – 2018» запрошено 35 учнів із Дмитрівського, Бубнівсько- Слобідського, Коробівського, Кривоносівського, Софіївського, Подільського, Хрущівського, Крупського, Коврайського, Деньгівського, Богуславецького навчально-виховних комплексів, ВознесенськоЇ, Пальмірської, Кропивнянської, Благодатнівської, Новодмитрівської, Гельмязівської, Піщанської загальноосвітніх шкіл. Керівниками   табору призначено Олександра Анатолійовича Баранника  (Драбівецький НВК) та Світлану Миколаївну Ткач (Хрущівський НВК) . 

         Методичний супровід буде  здійснювати творча група  вчителів англійської мови ЗЗСО району під керівництвом вчителя-методиста вищої кваліфікаційної категорії  Бубнівсько-Слобідського НВК  Валентини Григорівни Тумасової, методиста РМК відділу освіти Андрія Юрійовича Логінова.  До роботи долучають волонтера Корпусу Миру Шеннон Картер, психолога Піщанської   ЗОШ І-ІІІ ступенів  Людмилу Миколаївну Луніну, вчителя фізичної культури Гельмязівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Андрія Михайловича Хлипу. 

          Вчителі англійської мови , обдаровані та здібні учні, їхні батьки вдячні за сприяння в організації роботи літнього мовного табору  депутату Верховної Ради Владиславу Володимировичу Голубу, його  помічнику Оксані Гіщиній, Золотоніській районній адміністрації, Золотоніській районній раді, відділу освіти Золотоніської РДА та його методичному кабінету.

          « повернутися до списку новин