Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Практичний семінар у Яготині

До реалізації нового районного освітнього проекту «Українська земля: видатні постаті, історія та сьогодення» у жовтні цього року приступили вчителі іноземної мови і зарубіжної літератури загальноосвітніх навчальних закладів.

Він передбачає протягом двох років ознайомитися з унікальною природою, історією, культурою та літературою, особливостями життя інтелігенції у Яготині, Києві, Черкасах, Умані, Кам’янці, Чернігові, Миргороді, Золотоноші, Полтаві, Чигирині, Білій Церкві. 

13 жовтня районна динамічна група вчителів іноземної мови (керівник Ліна Володимирівна Булах, Коробівський навчально-виховний комплекс) разом із керівником районного методичного об’єднання вчителів іноземної мови Валентиною Григорівною Тумасовою (Бубнівсько-Слобідський НВК) та методистом відділу освіти Андрієм Юрійовичем Логіновим, завітала до Меморіального музею-садиби Катерини Білокур, що у селі Богданівка Київської області, та до Яготинської картинної галереї Катерина Білокур – народна художниця України. На її полотнах оживають квіти. Саме вони колись зачарували художника П. Пікассо, співчаку О. Петрусенко, поетів М. Рильського та П. Тичину, письменника О. Гончара та інш. Далеко від дороги у Богданівці видно плетений тин – це початок садиби Катерини Білокур. Тут минуло її життя, тут вона малювала картини, тут вона мріяла і плакала…Тут вона приймала гостей. І сьогодні, на подвірї, прекрасна біла паркова скульптура на повний зріст художниці, подарована небожем Іваном Білокуром, щодня посміхається і зустрічає гостей. Їх з 1977 року, часу заснування музею, до неї приїздило із 36 країн світу.

Інтер’єр хати простий: довгі лави під стінами, ліжко, скриня, мольберт, полинялі від часу рушники, вишиті рукою самої господині. Про життєвий і творчий шлях, оригінальні роботи, виконані олійними фарбами, зворушливо до сліз розповідала екскурсовод Ольга Олександрівна Шаповал.Після того учасники динамічної групи приступили до практичної роботи. Свої враження потрібно було висловити іноземною мовою, а потім підготувати невеличку інформацію англійською про садибу-музей та її експонати.

Джерелом для нових знань стала книга Миколи Кагарлицького «Квіти мої, діти»: про многотрудний шлях входження в мистецтво геніальної художниці із народу Катерини Білокур. Книга побачила світ у цьому році, у видавництві «Освіта України».

А наступним етапом практичної роботи стала розмова про народні повір’я, що пов’язані із п’ятницею 13 числа. Робітники музею-садиби повідали низку історій із власного життя. Разом із вчителями іноземної мови Золотоніщини вони виробили поради для забобонних людей. Серед них були такі:

- не панікувати, не піддаватися дурним думкам – і все буде гаразд;

- не брати і не давати в цей день в борг гроші;

- нікому не розповідати про свої сни;

- не сваритися.

У цей день кожний пересвідчився, що всі почуття у п’ятницю 13-го стають гіпертрофованими, а емоційність - підвищується. А ще дізналися, що у Богданівському НВК (директор Людмила Ситник) зняли фільм про Катерину Білокур для серії програм «Ніч у музеї», де акторами були учні та вчителі цього закладу. У Картинній галереї Яготина екскурсанти ретельно роздивлялися 72 роботи художниці (живопис, акварель, графіка). Нас вразив цілком новий варіант картини « Цар Колос» 1949 року. По-своєму впливають та дивують картини «Бурячок», «Богданівські яблука», «Квіти і овочі», «Колгоспне поле» та інш. У Яготині, біля Картинної галереї, також стоїть пам’ятник Катерині Білокур, виконаний скульптором Володимиром Ганзенком. До речі, він - земляк художниці, навіть далекий її родич. Володимир десятирічним хлопчиком кілька разів брав у неї уроки малювання. Потім була прогулянка осіннім парком вдовж Великого Супою. Світлини на згадку про Яготинський край, який у легендах і переказах згадується як край пралісів, рік та озер… Звичайно, ми посмакували і виробами місцевого ПАТ «Яготинський маслозавод». Його корпуси ми побачили на вулиці Шевченка. Поспілкувалися про особливості життя у місті із яготинцями. Вони стурбовані реформами, подіями на Сході країни, розмахами корупції у владних структурах. Завітали на дитячий майданчик, що поруч із Картинною галерею. А від освітян Яготинського району дізналися, що опорним закладом у них є Жоравський навчально-виховний комплекс з філією Червонівський НВК. Він поповнився трьома мультимедійними комплексами, 12 ноутбуками, 15 комп’ютерами, а кабінети фізики і біології укомплектовані демонстраційними столами, придбано до вересня і шкільний автобус. У 2016 – 2017 році влада закупила для шкіл району 70 нових комп’ютерів. На Яготинщині функціонує 4 інклюзивні групи, які відвідує семеро дітей. На обласному етапі учні цього району вибороли 26 призових місць. А ще місцеві освітяни дуже цінують найактивніших спонсорів та меценатів. 17 з них отримали подяки від відділу освіти. До освітянської родини цього року прийнято одного молодого спеціаліста – вчителя фізичної культури. З метою всебічного розвитку дитини дошкільного віку відділ освіти Яготинської РДА проводить районний конкурс «Найрозумніше дошкільня». Учасники нового проекту залишилися задоволеними. Вони сприйняли його новий діяльнісно-інфомаційно-комунікаційний формат .« повернутися до списку новин