Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Незабутня зустріч: Київський театр Українського фольклору "Берегиня"

Нещодавно група учнів та їх наставників у кількості 54 осіб відвідали Київський театр Українського фольклору «Берегиня».  Ініціаторами та організаторами екскурсійно-навчальної поїздки стали Будинок дитячої та юнацької творчості с. Гельмязів (директор Редька Л.В.) та відділ освіти Золотоніської РДА (методист РМК Олексієнко Л.О.).

Мета заходу: популяризація  українського художнього слова, розвиток та удосконалення навиків виразного читання, акторської майстерності,  ознайомлення з іменами діячів культури та мистецтв України. Учнівська молодь та учителі мали змогу побувати на занятті за участю заслуженої артистки України, ведучої радіо- та телепередач, викладача університету театру, кіно та телебачення імені І. Карпенка-Карого Лариси Недін.

Майстер-клас зацікавив аудиторію (а сміливці стали учасниками) відпрацювання елементів сценічної мови, дикції та артикуляції звуків; акторства та віршування. Лариса Миколаївна за короткий термін змогла перевтілити юних театралів Золотоніщини  у студентів І курсу, з якими вона працює.

РБДЮТ співпрацює з театром «Берегиня». Актриси театру Людмила Близнюк та Анна Мудра (дует «Горислава») вже побували у Будинку творчості с. Гельмязів, тому обдарована учнівська молодь та вчителі у свою чергу мали змогу відвідати та переглянути виставу «Українські вечорниці». Цього дня і саме у відведений час 25 акторів та хореографів, 5 музикантів-інструменталістів, 2 звукорежисери, режисер-постановник, директор театру Преварська Лариса В’ячеславівна, - всі працювали саме на  гостей із Золотоніщини. Діти побували на уроках художнього слова, народних традицій і звичаїв, української пісні і краси танцю.

Учасники поїздки отримали професійні настанови щодо   розвитку та удосконалення творчих здібностей та  вмінь,  були щиро вдячні за подарований настрій, вражені професійною майстерністю акторів, гостинністю господарів.

Незабаром відбудеться районний конкурс читців-аматорів та декламаторів «Поетична пристань»- це перша сходинка  до вершин творчості.

 « повернутися до списку новин