Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Семінар-практикум вихователів закладів дошкільної освіти

Питання збереження та зміцнення фізичного здоров’я дитини є одним із пріоритетних завдань, визначених чинними нормативно-правовими документами в галузі дошкільної освіти. 15 березня 2018 року на базі ЗДО "Кристалик" Вознесенської сільської ради був проведений семінар-практикум для вихователів закладів дошкільної освіти району з теми "Формування здоров’язбережувальної компетенції у дошкільників".

На початку роботи семінару керівник закладу дошкільної освіти Макаровська М.І. презентувала роботу закладу "Фізкультурно-оздоровча робота з дітьми дошкільного віку". Вона зазначила, що система роботи закладу з даного питання є безперервною. Навчально-виховна робота спланована відповідно до вікових та індивідуальних особливостей дітей, чітко структурована, адаптована до різновікових груп.

Учасники семінару-практикуму переглянули заняття в середній групі "Формування активної позиції дитини щодо власної безпеки та власного здоров’я" (вихователь Гришко О.А.). В ході проведення заняття вихователем були використані традиційні та інноваційні технології: «уявна фітотерапія», дихальні вправи, предмети-замінники, робота в групах. Варто наголосити, що в процесі навчальної діяльності на занятті  використано велику кількість дидактичних матеріалів виготовлених вихователем власноруч. Її форми роботи навчали дітей дбати про стан свого здоров’я, правильне та здорове харчування, свідоме дотримання правил особистої гігієни у дитячому садку та вдома. Захоплюючий світ лікарських рослин спонукав дітей розповісти про їхні чудодійні властивості. Діти дізналися, як треба запобігати виникненню захворювань та боротися з хворобами, а також, як і які лікарські рослини необхідно використовувати для профілактики недуг та оздоровлення.

Цікаве, нетрадиційне заняття в ігровій формі було проведено у старшій групі інструктором з фізичної культури Пухою А.В. Музичний супровід здійснювала майстер своєї справи музичний керівник Годишевська С.В. На занятті з дітьми використано здоров’язбережувальні технологій за методикою М.М. Єфименка, а саме: нетрадиційні вправи для корекції стопи, кольоротерапія, танцювально-ритмічна гімнастика, дихальні вправи. Зацікавлені діти розвивали фізичні якості: швидкість, спритність, м’язево-рухові навички.

Після обговорення учасники семінару-практикуму оглянули виставку методичної літератури, підвели підсумки та прийняли методичні рекомендації.« повернутися до списку новин