Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Вчимося пам'ятати про Бабин Яр

30 вересня, у день 77 річниці трагедії у Бабиному Яру, в Києві проводився всеукраїнський навчально-методичний семінар «Як і коли говорити з учнями про пам'ять Бабиного Яру. Презентація збірника навчальних занять «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя».

Учасницями семінару були вчитель історії Богуславецького НВК ім. М.Максимовича Тетяна Москаленко і колишня наша колега, а сьогодні викладач Київського кооперативного інституту бізнесу і права – Юлія Руденко (Різник).

Протягом дискусій і практикуму відбулося навчання та обговорення використання навчально-методичних розробок шкільних занять на основі віртуальної виставки «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» та документального фільму «Бабин Яр у пошуках пам’яті». Зокрема, особливості використання віртуальних, відео та інтерактивних ресурсів для розкриття проблемних питань, пов’язаних з пам’яттю про Бабин Яр та про жертви Другої світової війни. Збірник є частиною спільного проекту Українського інституту національної пам’яті, Українського центру вивчення історії Голокосту, Громадського комітету для вшанування пам’яті  жертв Бабиного Яру та Музею історії міста Києва.

Бабин Яр у Києві – це складний історичний символ. Упродовж століть це місце було багатонаціональним і багатоконфесійним некрополем. До світової історії Бабин Яр увійшов восени 1941 року, коли за два дні тут було вбито майже 34 тисячі київських євреїв – лише через те, що нацистська Німеччина прагнула знищити євреїв у всьому світі. Тому Бабин Яр став одним із символів Голокосту. Під час війни в цьому місці вбивали та ховали не лише євреїв. Серед загиблих були також роми, пацієнти психіатричної лікарні, діячі українського націоналістичного руху, радянські військовополонені, підпільники, цивільні заручники та засуджені окупаційною владою на смерть. Кількість жертв, за оцінками істориків, сягає щонайменше 100 тисяч людей, більшість з яких (понад дві третини) були євреями.

З роману А. Кузнєцова «Бабин Яр»:

«Ми не сміємо забувати цей крик. Це не історія. Це сьогодні. Я що завтра? Які нові Яри, Майданеки, Хіросіми і Колими – в яких місцях і яких нових технічних формах – приховані ще в небутті, в очікуванні свого часу? І хто з нас, що нині живуть, уже, можливо, є кандидатом до них? Чи розумітимемо ми коли-небудь, що найдорожче у світі – життя людини і її свобода? На запитаннях, мабуть, я і обірву цю книгу. Бажаю вам миру. І свободи». 

Віртуальна виставка та фільм доступні за посиланням: http://memory.kby.kiev.ua

Путівник для вчителя у форматі pdf доступний за посиланням:

http://www.holocaust.kiev.ua/news/Babij%20Jar%20FINAL%20small.pdf« повернутися до списку новин