Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Районний семінар шкільних бібліотекарів

10 квітня у Деньгівському навчально-виховному комплексі відбувся районний семінар бібліотекарів на тему: «Люби і знай свій рідний край», який підготувала й провела Кравець Тетяна Степанівна.

Програма семінару була насиченою та цікавою. Учасники заходу мали змогу відвідати куточок українського народознавства «Шкільна світлиця», де «пісня й звичаї живуть, де пахнуть і калина, й чорнобривці, де рушники узорами цвітуть», оформлений вчителем української мови та літератури Заїкою Р.І. на основі матеріалів, наданих жителями села. Присутні прониклися духом старовинного українського життя та побуту. Ніжно та мелодійно лилася пісня про пам'ять поколінь та материнську любов з уст вчителів школи.

Гостям була представлена виставка дитячих робіт, виконаних на уроках трудового навчання, в яких використані різні техніки вишивання, плетіння, ліплення наших бабусь. Кожен учасник семінару отримав у подарунок народний оберіг – трипільську ляльку-мотанку, виготовлену школярами.

         Робота семінару була продовжена в шкільній бібліотеці, де  Тетяна Степанівна поділилася своїм досвідом роботи,  розкрила напрямки історико- краєзнавчої роботи бібліотеки,  ознайомила присутніх з історією виникнення с.Деньги, його видатними жителями.

         Справжнім святом для гостей семінару, учнів школи, вчителів була зустріч з письменницею Черкащини, поетом і прозаїком О.І.Месеврею.

Учні школи під керівництвом бібліотекаря Кравець Т.С. підготували літературно-музичну композицію, декламували твори письменниці, презентували її оповідання, а Ольга Іванівна захопила аудиторію своїм творчим запалом, життєвим оптимізмом, невичерпною мудрістю і водночас душевною простотою.

Дуже цікаво було слухати розповідь письменниці про солодкі й п’янкі барвінкові чари любові, про шану до батьків, до рідної землі, її краси, щедрості, про любов до людей з їхніми долями, бідами й тривогами.

         Крім того, сюрпризом для учасників семінару стали подарункові часописи «Холодний яр» від Черкаської обласної організації Національної Спілки письменників України для кожної шкільної бібліотеки району, а від Ольги Іванівни Месеврі – збірки її творів.

Такі зустрічі надихають слухачів пізнавати чарівний світ літератури, дивитися навколо себе через призму бачення письменника, відчути гордість за те, що ти народився саме на цій землі, адже Ольга Іванівна – наша землячка, народилася і виросла в с.Крутьки, яке розташоване на межі з с.Деньги.

         Наприкінці зустрічі учасники семінару відвідали пам’ятний знак святому Луці (В.Ф. Войно-Ясенецькому) біля нової Свято-Михайлівської церкви. Улюблений лікар і Святитель Лука вже шанований у багатьох країнах світу й деньгівчани щасливі з того, що Валентин Феліксович, талановитий хірург і вчений, архієпископ, працював земським лікарем у їхньому селі. Святий Дух Луки відповідає кожній душі, щодня поспішаючи до людей з одного краю світу на інший і може встигати до всіх, хто благоговійно закликає його на допомогу.

          З хорошим настроєм, приємними враженням, щирими побажаннями гості семінару залишали Деньгівський НВК.« повернутися до списку новин