Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Семінар-практикум вчителів трудового навчання

«Трудове виховання, – говорив Василь Сухомлинський, – це образно кажучи, гармонія трьох понять: треба, важко та прекрасно». Вчитель, який має прагнення працювати творчо, розвиває у себе здібності до творчої педагогічної діяльності, самовдосконалюється в цій діяльності, так необхідний сучасній школі.

Створити необхідні умови для розвитку педагогічної творчості вчителів, відповідну позитивну атмосферу, надихнути педагогів на творчу діяльність і підтримати своїх колег у їхніх творчих педагогічних пошуках було метою семінару для вчителів трудового навчання, який відбувся 20 листопада 2017 року на базі Домантівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Золотоніської районної ради Черкаської області. Тема семінару: «Особливості викладання трудового навчання та актуальні проблеми у вивченні предмета».

Учасників семінару гостинно зустріла директор школи Цюра Катерина Олексіївна, яка презентувала навчальний заклад і ознайомила присутніх з творчою лабораторією учителів трудового навчання Домантівського НВК: Карюка Руслана Миколайовича, Гавриш Зінаїди Іванівни та Загреби Світлани Михайлівни.

Семінар складався з трьох частин: теоретичного, практичного та інформаційного блоків.

У теоретичному блоці методист методичного кабінету відділу освіти Золотоніської РДА Олексієнко В.П. ознайомив присутніх з системою модернізації (оновленням) трудового навчання на компетентнісній основі і звернув увагу на наскрізні змістові лінії у викладанні трудового навчання. Трудове навчання – це одна з найбільш інтегрованих дисциплін. У сучасних умовах, щоб зацікавити учня, необхідно використовувати нові, інтенсивні методи і форми передачі знань, застосовувати новітні освітні технології, які направлені на розвиток індивідуальних нахилів і творчих здібностей учнів, практичного їх використання, набуття життєво необхідних загально трудових компетенцій, формування пізнавальної самостійної діяльності.

У практичній частині педагогам було запропоновано майстер-клас «Панно із штучних квітів» (вчитель Загреба С.М.) Педагог поділися власним поглядом на підбір завдань та матеріалів, організацію та проведення практичних робіт. «Усе, що ви робите, робіть з любов'ю…» – ось девіз Світлани Михайлівни.

Роботу своїх учнів над проектом «Виготовлення підставки для квітів» продемонстрував Карюк Руслан Миколайович. Учитель має високу психолого-педагогічну та методичну підготовку, освоїв основні психічні закономірності, на яких ґрунтується навчальний процес. І тому діти, отримавши чітку інструкційну картку, розроблену Русланом Миколайовичем, із задоволенням виконували роботу.

У частині інформаційного блоку учасники семінару отримали вичерпну інформацію щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання.

Під час проведення семінару панувала доброзичлива атмосфера і дружня співпраця всіх вчителів. Результатом роботи семінару стала чудова виставка-експромт, а задоволені та щирі усмішки учасників краще усяких слів відображали настрій та актуальність даного заходу.« повернутися до списку новин