Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Реалізація практичної складової курсу природознавства

04 грудня 2019 року на базі Скориківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів природознавства з теми: «Щодо реалізації практичної складової курсу природознавства». В роботі семінару взяли участь учителі 15 навчальних закладів: Антипівський НВК, Новодмитрівська ЗОШ, Софіївський НВК, Калениківський НВК, Піщанська ЗОШ, Деньгівський НВК, Гельмязівська ЗОШ, Вознесенська ЗОШ, Кропивнянська ЗОШ, Крупський НВК, Ковтунівський НВК, Домантівський НВК.

Учасники семінару-практикуму мали можливість ознайомитися з професійною вправністю та творчістю учителя біології Овчаренко Н.Д, відвідавши відкриті уроки: практичне заняття «Розділення сумішей» та практичне заняття «Визначення найвідоміших сузір’їв на карті зоряного неба».

У конструктивному діалозі учасники семінару намагалися з’ясувати: чим практичні роботи відрізняються від практичних занять (у чому різниця, як їх можна поєднати, чи доцільно перетворювати практичне заняття у практичну роботу); як організовувати роботу з дітьми під час практичних робіт (час роботи, форма записів, робочі зошити, таблиці, схеми, використання ІКТ, дидактичний матеріал, мотивація, участь дітей); оцінювання практичної діяльності учнів (критерії, вимоги, вагомість різних робіт).

Практична частина семінару-практикуму переконала учасників  заходу в тому, що на уроках під час практичної діяльності дітям цікаво на уроці, вони активно працюють; матеріал засвоюється краще, адже ефективність процесу навчання складається не тільки в тому, щоб дати учням готові знання, але й в організації самостійного їх набуття, творчого підходу до навчання й практичного застосування знань.

Отже, головна мета практичної діяльності на уроках природознавства полягає у тому, щоб зацікавити учнів у вивченні предметів природничого циклу, сформувати пізнавальний інтерес, необхідний для подальшого навчання фізики, біології, хімії та географії у школі.

Учасники семінару отримали і задоволення, і ідеї для власного досвіду.

 

 « повернутися до списку новин