Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Семінар-практикум вчителів історії

Методи кейс-технологій на уроках історії – тема семінару-практикуму вчителів історії Золотоніського району, який відбувся 22 листопада 2018 року на базі Хрущівського НВК. Застосування кейс-методів було продемонстровано на уроці історії в 10 класі, який вивчає історію за інтегрованим курсом. Вчитель, Моторна Раїса Михайлівна, переконана, що використання даного методу на уроках дає учням можливість засвоювати знання і формувати уміння через результативну, активну самостійну діяльності по розв'язанню суперечностей, в результаті чого і відбувається творче оволодіння знаннями, навичками, вміннями та розвиток розумових здібностей. На уроці роль вчителя суттєво відрізняється від традиційного: він передає свої повноваження учням, його керівна роль зводиться до мінімуму. Втручання вчителя в роботу учнів повинно бути обмеженими, воно зводиться лише до регулюючої функції, вчителю відводиться роль спостерігача.

Одним із напрямків роботи вчителя історії є позакласна робота з предмета. Раїса Михайлівна поділилася багатим та різноманітним досвідом роботи з цього напрямку.

         Паралельно з семінаром було проведено нараду, де педагоги обговорили нагальні питання – результати районного етапу Всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства, участь та результати  інтернет- олімпіад, участь у фахових конкурсах, відбувся плідний діалог між вчителями, які викладають інтегрований курс в 10 класі та вчителями, які викладають два предмети «Історія України» та «Всесвітня історія».

         Як показує практика, семінари це не показ уроку, це обмін досвідом, це професійне спілкування, це вирішення проблем, це допомога колег, це взаємообмін педагогічними новинками.« повернутися до списку новин