Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Компетентісно орієнтований підхід у реалізації завдань Нової української школи

27 лютого вчителі початкових класів району завітали до Деньгівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» на семінар вчителів третіх класів. Тема семінару: «Компетентісно орієнтований підхід у реалізації завдань Нової української школи».

Учасників семінару зустріли ярмаркою, веселими піснями, смачними варениками та млинцями, адже Масниця у розпалі. Далі відбулася презентація «Ті, що свої серця віддають дітям», на якій керівник закладу Полякова М.Г. ознайомила учасників семінару з колективом початківців та представила систему роботу з даного питання.

Учитель першого класу Цвєткова О.І. показала фрагмент ранкової зустрічі на тему «Різноманітний світ професій». Педагог використала різноманітні методи роботи з першокласниками: групова робота, робота в парах, навчання через гру, «чарівний мішечок», «чарівна скринька», «окуляри мрій», «шість цеглинок». Діти з цікавістю розповідали про те, хто ким мріє стати і чому, чим саме ця професія їх приваблює. Ознайомилися з новими професіями. Дані методи принесли свої плоди, адже першокласники добре засвоїли вивчену тему.

Наконечна Т.П., учитель другого класу показала фрагмент уроку «Я досліджую світ» на тему «Хочу-можу-треба». Під час уроку чітко і цікаво використано сучасні методи навчання: робота в групах, на якій діти у колі друзів розповіли, яка їхня мрія (кольорова, смачна…); подорожували на килимі-літаку чарівними казками та іншими планетами; допомагали розквітнути квіточці мрій, на фізкультхвилинці використали методику «шість цеглинок». Дітям було цікаво на уроці. Вони твердо засвоїли, що «Все, що існує на світі, колись було мрією» і «Поки ми віримо в свою мрію - ніщо не випадково».

Корзун К.О. разом з третьокласниками презентувала урок з основ здоров’я «Правила поведінки дітей надворі». Розпочалася зустріч ранковою усмішкою, корисною для здоров’я. Діти розповіли про те, що вони роблять для того, щоб бути здоровими. Далі учні вибрали правила роботи на уроці. Нестандартно вчитель підійшла до повідомлення теми уроку. Для того, щоб дізнатися, яку тему третьокласники сьогодні вивчатимуть, їм необхідно було розгадати ребус. Цей метод мотивував і організував дітей до роботи. Педагог вдало використала на уроці такі методи роботи: «дерево очікувань», групову роботу, роботу в парах, самостійну роботу з картками, колективну роботу. Цікавими і тематичними виявилися руханки, доцільно Катерина Олексіївна використала вправи «Хвости» та «Скринька мудрих порад». В процесі роботи учні самі приходили до висновків безпечної поведінки надворі.

Четвертокласники разом з Деменковою С.В. мандрували за картою України. До уваги був представлений фрагмент уроку з природознавства «Україна на карті світу. Карта України». Девіз уроку «Кохаю край мій дорогий, що зветься Україна». Розпочалася зустріч з кола побажань. Потім – хвилинка-повідомлення про сьогоднішній день. Дуже цікавою виявилася гра «Закінчи речення Україна- це…». Діти висловлювали свої думки, що для дітей означає слово «Україна»; легенду, як виникла наша держава, чим вона славиться? Далі виступили дослідники зі своїми повідомленнями «Подорож Україною». Дуже вдало вчитель використала ігри «Знайди сусіда», «Плутанка», на яких учні закріпили набуті на уроці знання.

У ході семінару відбувся круглий стіл «Знання – це не просто набір правил, а та корисна інформація, яка допомагає в житті дітям». Методистом Щепак В.М. були надані рекомендації щодо формування ключових компетентностей та орієнтованого підходу у реалізації завдань Нової української школи.

Учасники семінару висловили вдячність адміністрації Деньгівського навчально-виховного комплексу за відмінну підготовку до проведення навчального семінару та зазначили, що творчий педагогічний колектив закладу не просто працює в школі, а живе нею.



« повернутися до списку новин