Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Гості з університету у Скориківській школі

Нещодавно у Скориківській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася зустріч із групою студентів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Виїзне засідання відбулося в межах діалектологічного гуртка «Кожне сільце має свою пісню та слівце» під керівництвом завідувача кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики Ганною Мартиновою, спільно з учителем української мови та літератури закладу Лідією Олексієнко.

З метою популяризації народної мови, пісні, привернення уваги до збереження рідного слова  магістранти спеціальності «Прикладна лінгвістика» провели захід, у якому змагалися дві команди юних знавців народної творчості «Соняшник» та «Калина». Діти виявили свої знання  народних ремесел, страв, пісень, побуту, адже всі вони (а також глядацьке коло) – це учасники зразкового фольклорно-етнографічного ансамблю «Світлячок».

Гості були вражені екскурсією у музейну світлицю «Рушничок» та виступом сільського ансамблю «Скориківчанка», до складу якого входять досвідчені шанувальниці пісні, серед них учителі: Катерина Нестеровська, Валентина Білогурова та їхній керівник – Валентина Пономаренко. У виконанні ансамблю прозвучали народні та авторські пісні.  

Студенти-філологи  взяли інтерв’ю у директора загальноосвітнього закладу Тетяни Скорик, здійснили  відеозапис виступу ансамблю, вручили грамоти учням-учасникам, зробили власні світлини у стінах школи.

 « повернутися до списку новин