Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Краєзнавча робота та прийоми біоадекватної технології на уроках зарубіжної літератури

Учитель зарубіжної літератури Гельмязівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тетяна Дмитрівна Малимон  15 лютого запросила на майстер-клас своїх колег-словесників із Антипівського, Домантівського, Гладківщинського, Бубнівсько-Слобідського, Коробівського,  Ковтунівського, Софіївського, Богданівського навчально-виховних комплексів, Новодмитрівської, Вознесенської, Піщанської, Благодатнівської  загальноосвітніх шкіл. Питання практичної реалізації краєзнавчих матеріалів, біоадекватної технології  на уроках зарубіжної літератури: пошук матеріалів, методів, форм, прийомів дуже важливі в системі формування компетентностей учнів. Реалізувати краєзнавчу концепцію можна лише за умов формування учнів як небайдужих читачів та юних дослідників. Основою будь-якого уроку зарубіжної літератури завжди буде художній текст, біографія письменника, пам’ятки історії нашого краю. Ось чому свою роботу із слухачами майстер-класу Тетяна Дмитрівна розпочала з екскурсії до Троїцької церкви. Бо біоадекватна технологія, яку використовує на своїх уроках Т.Д.Малимон, радить підвищити духовний стан здоровя, оволодівши унікальними   сферами та методами гармонізації, саморозкриття, саморегуляції. За старих часів прийнято було 15 лютого, на Стрітення, святити воду в церкві, а також свічки. Ці свічки вважалися оберегом від грози. Посвячена вода має надзвичайну  магічну силу, вона  є цілющою. Троїцька церква стала навчальним мислеобразом майстер-класу, тому що  в зоні мислення перебувають такі слова як «Духовність», «Історія», «Література», «Звичай», «Народне свято».

         Наступним етапом районного заходу став урок-конференція «Україно, ти для мене диво». Учні одинадцятого класу розповідали про В.Маяковського, А.Ахматову, Г.Белля, М. Гоголя, А. Міцкевича, О. Пушкіна, А. Чехова та інших, чия творчість пов’язана з Україною, її природою та історією.

         Виховний захід  «Стрітення Господнє» налаштував школярів та слухачів майстер-класу на складові гармонії особистості: виразне читання, народну та естрадну пісню, танок, розповідь, практичну дію. За народним уявленням зустрічаються 15 лютого Зима та Весна. Вони жартують і бажають одне одному здоров’я. В родинах випікають із тіста жайворонків. Ось і цього разу долучилися до народного звичаю і вчителі зарубіжної літератури. 

         Активну участь в роботі майстер-класу проявили методист районного методичного кабінету А.Ю.Логінов, директор Гельмязівської ЗОШ І-ІІІ ступенів О.В.Денисенко, заступники директора А.Ю.Ткаченко та Н.Г.Кобзаренко, директор Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів А. М. Рідько,  вчителі зарубіжної літератури Н.П.Пампушко і С.М.Безрукова із Домантівського та Гладківщинського навально-виховних комплексів.

         Отже, щоб успішною була робота вчителя зарубіжної літератури, Тетяна Дмитрівна Малимон  радить  запам’ятати : 

  • біоадекватна методика орієнтована на розвиток цілісного мислення учнів;
  • учень і учитель - партнери, рівні у процесі навчання;
  • біоадекватний метод викладання як ідея та засіб призначений для педагога, що не терпить рутини, прагне розкрити індивідуальність у собі та дітях, допомогти кожному знайти свій шлях;
  • кожен учень – унікальна особистість.


« повернутися до списку новин