Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Школярі Золотоніщини оновлюють свої мрії

У січні 2019 стартував Міжнародний STEM-проект «Онови свої мрії 2019» (Innovate Your Dreams 2019), який об’єднав освітян та їх вихованців з більш ніж 50 країн Європи, Азії, Африки, Америки та Японії. Учні та вчителі англійської мови Богуславецького НВК,   Бубнівсько-Слобідського НВК, Гельмязівської ЗОШ І-ІІІ ст., Гладківщинського НВК, Дмитрівського НВК, Драбівецького НВК, Коробівського НВК, Крупського НВК, Мелесівського НВК, Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст., Пальмірської ЗОШ І-ІІІ ст., Піщанської ЗОШ І-ІІІ ст., Скориківської ЗОШ І-ІІІ ст., Софіївського НВК, Хрущівського НВК, Зорівської ЗОШ І-ІІІ ст. (Зорівська ОТГ), Плешканівського НВК (Плешканівська ОТГ) разом з 156 школами-учасницями з України активно працюють над завданнями проекту. Щотижня учні отримують нове завдання, а фото- та відеозвіт з результатами роботи висвітлюється  на офіційній ФБ сторінці проекту.

            Поштовхом до створення проекту стали висновки популярного  дослідження про те, що діти, які навчаються сьогодні, будуть оволодівати професіями, яких ще немає,  працюватимуть в галузях науки й промисловості, які ще не існують та користуватимуться технологіями, про які можна лише мріяти.

Метою проекту є допомога  учням розвивати креативність, критичне мислення, комунікацію та командну працю, - основні  навички 21 століття, які допоможуть їм стати успішними в дорослому житті. Учні також знайомляться з Положеннями сталого розвитку, задекларованими у програмному документі ООН «Порядок денний ХХІ століття» на період до 2030 року, які серед інших називають якісну освіту, поліпшення харчування й сприяння сталому розвитку сільського господарства, забезпечення здорового способу життя, подолання бідності та забезпечення гендерної рівності. Тож, працюючи над Проектом, вчителі мають змогу впроваджувати елементи освіти для сталого розвитку в практику своїх закладів освіти, що є досить актуальним на сьогодні. Проект «Онови свої мрії 2019» також надає унікальну можливість для розвитку навичок співробітництва у мультикультурному середовищі, адже у 21-му столітті ми та наші діти повинні будемо вміти працювати спільно з представниками інших культурно-ціннісних систем.

Подібні проекти дозволяють нашим учням зрозуміти, що вони є невід’ємною частиною міжнародної освітньої спільноти, й що лише разом вони зможуть зробити наш світ кращим, реалізуючи свої мрії та обираючи ті професії, про які  вони мріють сьогодні.

            Дякую своїм колегам: Олександру Бараннику, Анні Озірській, Світлані Ткач, Володимиру Терновому, Ліні Булах, Таї Шкарупі, Віктору Порєчному, Ользі Кириченко, Богдані Василенко, Світлані Шкрьобці, Катерині Пусі, Юлії Хилько, Ользі Азі, Світлані Колісник, Людмилі Євтушенко, Ірині Журавльовій,  Євгенію Дерев’янку за небайдужість, віру в своїх учнів та готовність зростати професійно.

Валентина Тумасова,

голова районного методобєднання вчителів англійської мови,

куратор міжнародного STEM- проекту «Онови свої мрії 2019» в Україні.« повернутися до списку новин