Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Семінар-практикум вихователів закладів дошкільної освіти

28 листопада 2019 року на базі ЗДО «Колосочок» Новодмитрівської сільської ради відбувся семінар-практикум  для вихователів закладів загальної середньої світи району з теми: «Пошукова діяльність: її місце та значення в розвитку дітей дошкільного віку».

 Розпочала семінар завідувач ЗДО «Колосочок» Носенко Валентина Петрівна, яка наголосила, що для психічного розвитку дошкільників надзвичайно важливе значення має експериментально-дослідницька діяльність. Це пов’язано з тим, що засвоюються знання набагато міцніше, коли дошкільники спостерігають за певними явищами та об’єктами, досліджують їх, здобуваючи інформацію самостійно, і роблять певні висновки, аналізують і синтезують. Дитина народжується дослідником, вона залучена до пошукової діяльності практично постійно.

Слухачам було запропоновано досвід роботи педагогічного колективу щодо створення оптимальних умов для пізнавального розвитку дітей на всіх етапах дошкільного дитинства, аспекти планування освітньо-виховної роботи з дітьми в контексті Базового компоненту дошкільної освіти  та освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Учасники семінару оглянули виставку дидактичних матеріалів і  мали можливість переглянути інтегроване заняття в старшій групі на тему «Щоб здоровим зростати, корисну їжу треба вживати», яке проведено  Пипко О.В. вихователем І категорії.

Під час ранкової зустрічі вихователь провела психогімнастику, налаштувала дітей на цікаву роботу та запросила до чарівної скриньки з продуктами харчування.  Діти з цікавістю в групах досліджували, експерементували, висували свої припущення щодо шкідливої та корисної їжі.

В ході методичного діалогу, який проведено методистом РМК  Щепак В.М. поглиблено  обговорювались психолого-педагогічні та методичні аспекти організації пошуково-дослідницької діяльності дошкільників. Вихователі обмінювались досвідом, дискутували щодо специфіки пізнавальної діяльності дітей різної вікової категорії, здійснення фахового педагогічного впливу на дитячу дослідницьку активність,  поглиблювали знання щодо підвищення професійного рівня педагогів та просвітництва серед батьків з даної проблеми.

З метою пізнання неформального, невимушеного, конструктивного спілкування, набуття знань і досвіду,  вихователем – методистом закладу Головієнко Л.В. було проведено тренінг для вихователів на тему «Пізнавальна діяльність в ЗДО».  Розв’язуючи під час тренінгу різні змодельовані ситуації і проблеми, аналізуючи їх, педагоги набули нового цінного досвіду. У процесі проведення брейн-рингу вихователі пояснювали, оцінювали поняття пізнавального інтересу, зацікавленості та допитливості.  В обговоренні результатів семінару завідуюча районним методичним кабінетом Лисак Т.О. високо оцінила результативність, висловила своє захоплення майстерністю і професіоналізмом педагогів, цікавими нестандартними сучасними методами і прийомами роботи з дошкільниками, підкреслила актуальність питань щодо розвитку пізнавальної активності дітей дошкільного віку. Особливо наголосила на важливості фахового супроводу пошуково-дослідницької діяльності малюків, оскільки неможливо недооцінити її вплив на формування творчої, допитливої, винахідливої, креативної особистості. Учасники семінару висловили вдячність адміністрації та колегам за колективну, змістовну роботу з дітьми.« повернутися до списку новин