Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Участь у міжнародному семінарі

       4-7 червня у Парижі для вчителів історії з України проводився міжнародний семінар на тему «Голокост від куль на окупованих територіях Радянського Союзу». Учасником семінару стала вчителька історії Богуславецького НВК ім. М.О. Максимовича Тетяна Москаленко. Організатори заходу – Yahad - In Unum – французька організація, що займається вивченням свідчень жертв Голокосту та «Ткума» - Український інститут вивчення Голокосту.

       Під час семінару працювали над інтерактивною картою місць розстрілу євреїв і місць пам’яті, із текстовими та відеоджерелами, архівами КДБ, топографічними дослідженнями. Обговорили особливості особистих історій свідків жахливої трагедії, переглянули спогади українців з різних регіонів, проаналізували питання колаборації. Розглянули методичні можливості для вивчення історичної правди про Голокост з учнями у школах.

       За добу нацизму було знищено близько 6 млн. євреїв. В період окупації України нацистами з 1941 по 1944 рік були знищені і жорстоко вбиті понад 1,5 мільйона євреїв. За цією цифрою стоять людські життя і долі, пам'ять про яких повинна бути збережена для нащадків. Також повинна жити пам'ять про тих, хто намагався допомогти євреям, жертвуючи собою. За попередніми даними, на теренах України представниками різних національностей було врятовано понад 17 тис. євреїв. До речі, на відміну від західноєвропейських теренів окупаційний режим у Східній Європі та СРСР був значно жорстокішим у покаранні тих, хто був звинувачений у наданні допомоги євреям. За переховування єврея окупанти загрожували розстрілом не лише рятівникові, але подекуди й усій його родині.

       Офіційно визнано Праведниками народів світу 3995 чол. (Франція), 2573 чол. (Україна).

       Учасники міжнародного семінару відвідали Меморіал жертв депортацій, котрий розташований на острові Сіте за собором Нотр-Дам де Парі. Меморіал, більша частина якого скрита під землею, присвячений депортованим і загиблим в період 2-ї світової війни в концентраційних таборах і на примусових роботах, і не тільки євреям, а всім жителям Франції. Рішення меморіалу несподіване і вражаюче: пам'ятник загиблим – депресивний, нестандартний, який змушує задуматися людей різних поколінь і національностей.

             Меморіальна дошка, що висить над виходом із пам'ятника, говорить: «Пробачте нас. Ми ніколи вас не забудемо». Це благання адресоване 200000 французам, серед яких були, в тому числі, і євреї, що потрапили в нацистські табори, видані своїми ж сусідами і співгромадянами. Це важкий урок історії!

        Українські вчителі також були запрошені на одну із секцій міжнародної конференції «Відеосвідчення жертв геноциду та масового насильства» до Американського університету в Парижі, яка відбувалася у ці ж дні.« повернутися до списку новин