Відділ освіти та центр професійного розвитку
Новодмитрівської сільської ради

Прийоми інтерактивного навчання на уроках зарубіжної літератури

Сучасний урок зарубіжної літератури – це дух пошуку та широке залучення учнів до навчального процесу, науковість, емоційність, раціональне використання методів та прийомів, особистісно орієнтоване навчання, урахування специфіки іншомовного твору  та  твору з мов інших національностей, який передається у перекладі. А ще урок зарубіжної літератури – це витвір мистецтва, у якому присутні думка і пошук. Саме такими проблемами і питаннями опікувалися вчителі зарубіжної літератури району на семінарі-практикумі «Прийоми інтерактивного навчання на сучасному уроці зарубіжної літератури за новою програмою», який відбувся 26 вересня 2018 року у Хрущівському навчально-виховному комплексі.

         На урок у 10 класі за новою програмою за темою «В.Шекспір «Гамлет». Філософські та моральні проблеми в трагедії» запросила слухачів  районного заходу вчитель зарубіжної літератури  Людмила Михайлівна Регурецька. 

         Система роботи Л.М. Регурецької базується на сучасних педагогічних технологіях . Стимулюючи умови для розвитку вміння самостійного здобуття знань, учитель використовує такі методи роботи, як «Робота в парах»,  «Робота в  групах», «Мікрофон», «Рольова гра», метод проектів. На уроках Людмили Михайлівни завжди панує атмосфера радості пізнання нового, розкутості учнів, їхньої зацікавленості предметом.

          Про роль перекладу в діалозі культур, «вслуховування» в тексти оригіналів, сучасні підходи до уроку говорили методист районного методичного кабінету А. Ю. Логінов, вчителі зарубіжної літератури  О. М. Савісько (Кропивнянська ЗОШ), Н. М. Кравченко (Благодатнівська ЗОШ), Л. М. Головка (Богуславецький НВК).

          Директор Хрущівського НВК В.П.Кулик, заступник директора з навчально-виховної роботи О. М. Шевченко, педагог-організатор та шкільний бібліотекар К.І.Потєхіна, вчитель музичного мистецтва  М.М.Моторний, вчитель  іноземної мови С. М. Ткач  зазначили,  що вивчення зарубіжної літератури дає змогу учню засвоїти унікальну культуру людства і створити свій власний духовний світ.

          Реалізація культурного компонента  при роботі з учнівською молоддю у Хрущівському НВК дає плідні результати. Виховній захід «Учителю, ти є і будеш вічно!» популяризував  виразне читання поетичних творів майстрів слова, твори сучасного   музичного мистецтва, хореографії   світу у виконанні старшокласників  цього закладу освіти.  « повернутися до списку новин